shopify stats

2016'da üniversitelere 3 bin personel alımı

Üniversitelerin çeşitli alanlarında personel alımları tüm hızıyla devam ederken konuyla ilgili gelen haberler sevindirdi. 2016 yılında üniversitelere toplamda 3 bin yeni personel alımı yapılacağı belirtildi.

Yüksek Öğretim Kurulu - YÖK tarafından yapılan açıklamalar kapsamında 2016 yılında üniversitelere toplamda 3 bin yeni personel alımı yapılacağı belirtildi. Bu çerçevede üniversitelerin idari kadrolarına personel alımı yapılacak. 

2015 yılında üniversitelerin idari kadrolarına yapılan atamalar 2 bin 500 kişide kalmıştı. Ancak 2016 yılı akademik personel alımlarından yararlanmak isteyen adaylar için daha iyi bir yıl olacak. Hükümetle yapılan görüşmeler sonrası 2016 yılında üniversitelerde toplam idari kadro sayısı 3 bine yükselecek.

İlave 500 personel alımı geliyor
 
"İlave verilen 500 atama izni üniversitelerin akademik ve idari islerinin daha iyi yürütülmesinin yanında, bilhassa üniversite hastanelerinin hizmetinin daha ileri noktalara çıkarılmasını saglamak amacıyla ihtiyac duyulan saglık personeli teminine de katkı saglayacak. Bu kapsamda yapmış oldugumuz artış teklifini kabul eden basta Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'ya, Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal'a, butun hükümet erkanına, ayrıca konuya katkılarından dolayı Devlet Personel Başkanlığına yükseköğretim camiası adına teşekkür ederiz" ifadeleri kullanıldı.