shopify stats

KOSGEB Markalaşma İçin Hibe Desteği Veriyor

KOSGEB proje destek programı kapsamında markalaşmaya adım atmak isteyen işletmelere toplam 150 bin TL hibe veriyor. Hibe nasıl alınacak, hibe için başvuru nasıl yapılacak? İşte detaylar...

KOSGEB, Kobi Proje Destek Programı kapsamında markalaşma ve kurumsallaşma çalışmalarına destek veriyor. Programın toplam bütçesi 100 milyon TL. Program kapsamında en fazla 1 projenize destek alabiliyorsunuz. Kobi Proje Destek Programı kapsamında sağlanan destekleri geri ödemesiz yani hibe şeklinde yapılıyor. Destek miktarları ise proje bütçesinin yüzde 50 ile 60 oranında oluyor. Proje başına alacağınız desteğin üst limiti ise 150 bn TL.

Projeniz en fazla 3 yıl boyunca desteklenecek. Yani bir işletme uygun görülen projesi için 3 yıl boyunca 150 bin TL destek alabilecek. Program kapsamında KOBİlerin Yönetim Becerilerinin ve Kurumsal Yetkinliklerinin Geliştirilmesi ve KOBİlerin Markaya Yönlendirilmesi konu başlıklarında projeler desteklenecek.

Son başvuru tarihi 20 Mart olan programa KOSGEB veri
tabanında kayıtlı olan işletmeler başvurabiliyor. Proje başvuruları, işetme tarafından elektronik ortamda yapılacak. İşletme ihtiyaç duyması halinde proje hazırlama sürecinde danışmanlık hizmeti alabilir. Projenizi geliştirirken alacağınız danışmanlık hizmetinin bedeli için de destek almanız mümkün. KOSGEB danışmanlık hizmetleri için de destek veriyor. Proje hazırlama konusunda alacağınız danışmanlık destek üst limiti bin 500 TL.

Program hakkında daha detaylı bilgi almak için KOSGEB uzmanlarına ulaşmanız mümkün.

Yorumlar
  • peri

    kafe açmak istiyorum. ne yapabilirim?

    cevapla