shopify stats

Emeklilikte yüksek maaş dönemi

Hükümet son günlerde her kesimde vatandaş için yeni adımlar atarken emeklileri de unutmuyor. Son olarak üzerinde çalışılan yeni düzenleme ile o emeklilerin daha yüksek maaş alması sağlanacak.

Hükümet emekliler konusunda yeni düzenlemeler yapmaya ve bu doğrultuda emeklilerin maaşlarını ve yaşam şartlarını iyileştirmeye devam ediyor. Son olarak üzerinde çalışılan yeni düzenleme ile o emeklilerin daha yüksek maaş alması sağlanacak.

Yeni düzenleme ile bundan böyle tüm gerekli şartları taşıdığı halde emekli olmayıp çalışanlar daha yüksek maaş alacaklar. Hükümet yaptığı yeni düzenlemede kişilerin çalışma hayatında daha fazla süre kalmasını sağlamaya çalışacak. Kısacası söz konusu kurum ve kuruluşta çalışan ve emeklilik şartlarını taşıyan ancak emekli olmayıp çalışmaya devam eden kişiler artık daha yüksek maaş alacaklar.

Kural basit. Çok çalışan daha çok emekli maaşı alacak. Çalışmalar kapsamında 1138 maddelik "Kalkınma Planı"nda "Emekli aylığı hesaplamalarında kullanılan parametreler, kişilerinin çalışma hayatında daha uzun süre kalmasını teşvik edecek şekilde düzenlenecektir" ifadesine yer verildi.

Emekliliği yaş ve süre bakımından hakketiği halde emekli olmayarak çalışmaya devam eden kişiler hem emekli maaşı almayarak hem de prim ödemeye devam ederek sisteme katıkıda bulunacaklar. Yeni "çok çalış daha çok emekli maaşı al" düzeni ile hem devlet hem de emekli kazanacak.