shopify stats

Emekli maaşlarına çifte zam

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin yüzü maaşlarına yapılacak çifte zam ile gülecek. Yeni yılın ilk ayından itibaren enflasyon zammı ve seyyanen zam ile emekli maaşları biraz olsun nefes alacak.

Yeni yılda emeklilerin de yüzü gülecek. Bu aydan geçerli olmak üzere SSK ve Bağ-Kur'dan emekli olan vatandaşların maaşlarına zam yapılacak. Hem de çifte zam.

Yeni yılın ilk ayından itibaren emekli maaşlarına efnlasyon zammı ve seyyanen zam düzenlenecek. Yeni düzenleme kapsamında yüzde 3.86 enflasyon zammı yapılırken 100 TL de seyyanen zam yapılacak.

Seyyanen zamdan toplamda 3 buçuk milyon emekli tekrar yararlanacak ve söz konusu enflasyon ve seyyanen zam bu emekli vatandaşların maaşına yıllık + 2400 TL olarak yansıyacak.

Zamlı maaşlarını sabırsızlıkla bekleyen SSK ve Bağ-Kur Emeklileri 3.86'lık enflasyon zammıyla birlikte seyyanen zammı da bu ayki emekli maaşlarına yansımış olarak maaşlarını çekebilecekler.

Bilindiği üzere hükümet temmuz ayında da emekli maaşları için seyyanen zam çalışması yapmış ve maaşı toplamda 1100 TL'nin altında olan emeklilere + 100 TL ödenmesine karar vermişti. Dolayısıyla son yapılan düzenlemeyle getirilen seyyanen zam bir yıl içinde yapılan 2. seyyanen zam.