shopify stats

Malta vize istiyor mu?

Ada ülkesi olan Malta vize istiyor mu? Malta'ya gitmek isteyenlere vize uygulaması var mı?

Sicilya'nın güneyinde yere alan Malta özellikle ingilizce öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından sıkça ziyaret edilen ülkelerden bir tanesi. Yaklaşık 400 bin nüfusu bulunan adanın nüfusu yaz aylarında başlayan turist akınıyla birlikte 1 milyona kadar çıkıyor.

Malta'ya Türkiye'den yoğun bir öğrenci akımı var. Bunun sebebi ise ingilizce. Türkiye'den birçok öğrenci Malta'da faaliyet gösteren ingilizce dil okullarına eğitim için geliyor. Diğer yandan ufak tefek iş imkanları da mevcut. Azınlık bir kısım ise başta restoran ve cafe olmak üzere işletmelerde çalışmak için Malta'ya geliyor. Son zamanlarda bahis şirketlerinde de özellikle müşteri hizmetleri pozisyonunda eleman aranması da çalışmak isteyenleri cezbeden noktalardan bir tanesi.

Peki Malta vize uyguluyor mu?
Bu sorunun cevabı evet. Malta Türkiye'ye vize uygulayan bir ülke. Malta'ya gelmek isteyen kişiler gerekli prosedürleri yerine getirerek vize almak zorundalar. Çalışmak için gelenlerin ise Malta'da çalışabilmeleri için Malta çalışma izinine sahip olmaları gerekiyor.