shopify stats

Kamuya 2 bin 71 personel alımı yapılacak

2016 yılında veteriner, harita mühendisi, tarım mühendisi ve gıda mühendisi olmak üzere toplam 2 bin 71 yeni personel alımı yapılacak.

Gıda ve tarım bakanı Faruk Çelik bütçe görüşmelerinde kamuya personel alımına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan yaptığı açıklamalarda 2016 yılı içerisinde çok sayıda veteriner alımı, tarım mühendisi alımı, harita mühendisi alımı ve gıda mühendisi alımı yapılacağını dile getirdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türkiye’nin son yıllarda yaşanan küresel krizlere ve siyasal gerilimlere rağmen tarım sektöründe önemli başarılar elde ettiğini kaydederek, Türkiye’nin tarımsal yurt içi gayri milli hasılasının 125 milyar liraya yükseldiğini, ihracatının 16 milyar 700 milyon dolara yükseldiğini, ithalatının ise 11 milyar 244 milyon dolar olarak gerçekleştiğini söyledi.

2016 Yılı Bütçe Kanun Tasarısı yedinci tur görüşmelerinde Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü, Türk Patent Enstitüsü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumunun bütçeleri Genel Kurulda yapılan oylama ile kabul edildi.

Görüşmelerin sonunda milletvekillerinin Gıda,Tarım, Hayvancılık Bakanlığı'nın faaliyetleri hakkında bilgi veren Bakan Faruk Çelik, “Atama müjdesi bekleyen 2 bin 71 gıda, ziraat, veteriner, harita mühendisi personel bu yıl içinde alınacak, bin sözleşmeli personel de ilgili kuruluşlara alınacak” dedi.