shopify stats

Ziraat Bankası Personel Memur Alımı 2015

Türkiye'nin en önemli ve önde gelen kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası bu yıl da yine çok sayıda bankacılık memur alımı yapacak. Ziraat Bankası kaç şube açacak kaç yeni personel alımı yapacak, işte detaylar...

Ziraat Bankası, 2015'te ağırlığı İstanbul olmak üzere toplam 125 şube açmayı planlıyor. Bunun yanı sıra illerin yeni gelişen merkezleri ile henüz banka şubesi olmayan ilçelerde de şube açacaklarım söyleyen Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Peyami Ömer Özdilek, "Orta vadede şube sayısında 2 binli rakamlara ulaşmayı hedefliyoruz" diyor. Banka ayrıca bugünlerde 2014 son çeyreğinde yazılı kısmı tamamlanan personel alım sürecini sürdürüyor. Halen bu adaylarla sözlü sınav aşamasını tamamlamak üzere olan Ziraat Bankası, bu sürecin ardından 2 bin yeni personel alımını tamamlamış olacak. Türkiye genelinde ihtiyaçlar doğrultusunda alım yapmayı hedefleyen banka, böylece 2015'i 24 bin 500-25 bin arasında personel ile kapatacağını tahmin ediyor.

İşe alım sürecindeki genel ve özel şartları Ziraat Bankası'nın internet sitesi ve ulusal gazetelerde ilan ettiklerini hatırlatan Özdilek, bankanın işe alım şartlan hakkında şu bilgiyi veriyor:

"Örneğin servis görevlisi unvanında alacağımız adaylar için 1 Ocak 1984 ve sonrası doğumlu olmak ve lisans mezunu olma şartı aranırken, banko görevlisi unvanında alacağımız adaylar içinse 1 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olmak ve sadece ön lisans mezuniyet şartı aranıyor. Her iki unvanda da adaylar için mezun olunan bölüm şartı belirtilmemiş. Bu yıl iktisadi idari bilimler, hukuk ve mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun adaylara yönelik müfettiş yardımcısı ve uzman yardımcısı unvanlı personel alımı yapmak da hedeflerimiz arasında."

Ziraat Bankası, diğer bankaların aksine işe alım sınavlarını bu konuda uzman kuruluşlara yaptırıyor. Sınav başvuruları yine bu kuruluşların internet siteleri üzerinden almıyor. Yazılı sınavda başarılı olanlar ihtiyacın belli oranında aday başarı sıralamasına göre mülakata davet ediliyor. Mülakatta başarılı olan adaylara iş teklifi yapılması ve sözleşme imzalanması ile işe alım süreci tamamlanıyor.

Yorumlar
  • EBRU

    sinav tari̇hi̇ ne zaman olucaği belli̇mi̇ peki̇ ne zaman müracat etmeli̇yi̇z

    cevapla
  • fatih

    bankalara yaş sınırı kaldırılsın herkesin şartlar aynı değil 38 yaşındayım iktisat kamu yön aöf 4 deyim bize engel olmayın mağdurum sınavlara hazırlık koşulları hiç değil gelir durumuna göre olması lazım

    cevapla