shopify stats

Ziraat Bankası Müfettiş, Uzman ve Avukat Alımı

Ziraat Bankası bünyesinde görevlendirmek üzere yeni bankacılık personel alımı yapacak. Söz konusu personel alımı kapsamında müfettiş yardımcısı alımı, uzman yardımcısı alımı ve avukat alımı yapılacak. Sınav ne zaman? Başvuru şartları neler? Başvurular nasıl, ne zaman ve nereye yapılacak?

Türkiye'nin en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası personel ihtiyaçları doğrultusunda bünyesindeki farklı birimlere bankacılık memur alımı yapmaya devam ediyor. Son olarak katılım bankacılığı ile gündeme gelen banka müfettiş yardımcısı, uzman yardımcısı ve avukat olmak üzere toplam 150 yeni personel alımı yapacak. Söz konusu personel alımı düzenlenecek olan sınavla yapılacak. Sınav 25 Nisan'da.

Kamu bankası olması ve çalışanlarının memur statüsünde olması ve memur haklarına sahip olmasından dolayı Ziraat Bankası bankacılık sektöründe çalışmak isteyen adayların genel bir numaralı tercihi oluyor.

Ziraat Bankası Personel Alım Sınavı

Ziraat Bankası gerçekleştireceği personel alımları için genellikle sınav düzenlemekte ve sınavda başarılı olan adayları değerlendirmeye almaktadır. Sınavları düzenlemeden bir süre öncesinden kamuoyuna duyuran Ziraat Bankası bununla birlikte kaç adet personel - memur alımı yapacağını ve başvuru şartlarını da yayınladığı ilanda belirtiyor. Söz konusu müfettiş yardımcısı alımı, uzman yardımcısı alımı ve avukat alımı için sınav 25 Nisan tarihinde düzenlenecek. Sınava başvuru yapmak isteyen adayların acele etmeleri gerekiyor. Sınavda başarılı olan adaylar mülakat sınavına çağırılacaklar.

3 Çeşit Personel Alımı Yapılacak

Ziraat Bankası'nın 25 Nisan günü personel alımı için düzenleyeceği sınav kapsamında toplamda 150 adet personel alımı yapılacak ve bunu uzman yardımcısı alımı, avukat alımı ve müfettiş yardımcısı alımı oluşturucak. Bu kapsamda 35 adet müfettiş yardımcısı alınarak bankanın İstanbul'daki birimlerinde görevlendirilecek. Diğer yandan yine banka bünyesinde girişimcilik şubelerinde görevlendirilmek üzere 100 adet uzman yardımcısı alımı ve Hukuk Müşavirliği ve Kredi Risk Tasfiye Bölüm Başkanlığı’nda görevlendirilmek üzere 15 avukat alımı yapılacak.