shopify stats

Yapı ve Kredi Bankası Personel Eleman Alımı 2015

Güçlü bankacılık anlayışı ile yıllardır Türkiye'de hizmet veren Yapı ve Kredi bankası 2015 yılı planlarını tamamladı ve bu kapsamda yeni şubeler açarak personel alımına devam edecek.

2014'te 7()'inci yılını kutlayan Yapı Kredi, yılı bin şubeyi geçerek kapattı. 2015'te büyüme stratejisi doğrultusunda şube ağını genişletip mevcut şubeleri ise yenileyeceklerini söyleyen Yapı Kredi İşe alım ve İK Geliştirme Direktörü Ebru Vardar, "Bu yıl 2 binden fazla işe alım yaparak kasım ayı itibarıyla çalışan sayımızı 18 bin 690 kişiye ulaştırdık. 2015'te de büyüme stratejimiz doğrultusunda farklı bölümlere işe alımlarımıza devam edeceğiz" diyor.

Personel alımında farklı kriterler uygulayan Yapı Kredi, örneğin deneyimli adaylarda, başvuruda bulundukları pozisyon ile ilgili minimum iki yıl tecrübe sahibi olma şartı arıyor. Deneyimsiz adayların ise lisans mezunu olması gerekiyor.

Banka işe alımları Yapı Kredi'nin İK sitesi ve Kariyer.net aracılığıyla yapıyor. Öte yandan, Yapı Kredi'nin genç yeteneklerin keşfi ve istihdamını amaçladığı Heroes Club programı bulunuyor. Gençlere sosyal medya üzerinden ulaşan programla üniversite üçüncü sınıfta okuyan öğrencilerin iş dünyasıyla buluşması, kariyer planlamalarına yardımcı olmak ve finans sektörüne nitelikli bireyler yetiştirmek hedefleniyor.

Başvuruların Kariyerim.yapikredi.com.tr ve Facebook İnsan Kaynakları sayfalarından yapılabildiği programa seçilen öğrencilere kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla birçok eğitimin yanı sıra staj ve koçluk imkanları da sunuluyor. İki yıllık programı başarıyla tamamlayanlar ise Yapı Kredi'de iş imkanına kavuşabiliyor. Yapı Kredi'de işe alım sürecinde adaylar pozisyon ve deneyime göre sınava, ardından da mülakat sürecine alınıyor.