shopify stats

Türk Ekonomi Bankası - TEB Personel Eleman Alımı 2015

Türk Ekonomi Bankası 2015 yılında ihtiyaçları doğrultusunda bankacılık personel alımı yapmaya devam edecek. Türk Ekonomi Bankası'nda çalışmak isteyen adaylar TEB'in yayınladığı iş ilanlarına başvuru yapabilirler.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), bu yıl öncelikle şubesi bulunmayan bölgelerde yeni şubeler açmayı planlıyor. Bankanın 71 ilde faaliyet gösteren 551 şubesi bulunduğunu, bunlara geçen yıl 11 yeni şube eklendiğini söyleyen TEB İnsan Kaynakları ve İnovasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nilsen Altıntaş, "Bu yıl gelişmelere bağlı olarak potansiyeli yüksek yerlerde şube açılışına devam etmeyi planlıyoruz. TEB olarak grup şirketlerimizle beraber 11 binin üzerinde çalışanımız bulunuyor. 2014'tc genel müdürlük ve şubelerimize iş hedeflerimiz doğrultusunda 250 yeni işe alım gerçekleştirdik. 2015 yılında da yine bu seviyede bir istihdam oluşturmayı planlıyoruz" diyor.

TEB de yeni personel alımında okulundan yeni mezun genç adayları tercih ediyor. Bazı görevler için iyi derecede İngilizce şartı ön koşul olurken, deneyimli adaylarda ise ilgili pozisyonda spesifik iş deneyimi (ki bu unvana veya pozisyonlara göre deneyim süresi ve yetkinlikler farklılaşıyor) aranıyor. Banka iş ilanlarını ise sosyal medya kanallarını kullanarak, bankanın Linkedln, Facebook ve Twitter hesapları üzerinden duyurmayı tercih ediyor. Ayrıca, Tebdekariyer.com.tr sitesi ile kariyer portalları üzerinden de başvuruları kabul ettiklerini söyleyen Altıntaş, işe alım süreçlerine ilişkin şu bilgiyi veriyor: "Hanını yayınladığımız her pozisyonumuz için kriterleri uygun olan tüm adaylarla görüşüyoruz. Deneyimli alımlarımızda hem İK hem de ilgili işkolu olmak üzere görüşmelerimizi gerçekleştiriyor; pozisyona göre kişilik envanteri uyguluyor, gerekli kontrollerden sonra adaya teklifimizi iletiyoruz. Yeni mezun veya deneyimsiz alımlarımızda ise yetenek testi ve pozisyona göre İngilizce sınavı ve kişilik envanteri uygulayarak işe alımlarımızı yapıyoruz."