shopify stats

Şekerbank Personel Eleman Alımı 2015

Bankacılık sektöründe önemli bir yer edinmiş olan Şekerbank yeni yılda şube sayısını arttırmayı ve yeni personel alımı yapmayı planlıyor.

Şekerbank 2015'te büyük şehirler ve kent merkezleri yerine küçük yerleşim birimlerinde şube açmayı planlıyor. Bankacılık hizmetlerinden yeterince faydalanamayan bölgeler başta olmak üzere bu yıl beş yeni şube açacaklarını söyleyen Şekerbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Nejat Bilginer, "Böylece şube sayımızı 317'ye çıkarmış olacağız" diyor.

Bu yıl ayrıca 550 kişilik yeni istihdam yaratmayı planlayan banka, böylece çalışan sayısını yılsonunda 4 bin 600'e ulaştıracak. Yeni işe alımların önemli kısmını yeni mezun adaylarla yapacaklarını söyleyen Bilginer, bankanın istihdam politikasını şöyle özetliyor:

"Şubelerimizde ST (satış kadroları için sales trainee) ve gişe, genel müdürlükte MT (manageraent trainee) ve müfettiş yardımcısı olmak üzere toplam 350-400 yeni mezun arkadaşımızın aramıza katılmasını hedefliyoruz. Ayrıca şubeler için deneyimsiz çalışan alımı yapıyoruz. Satış kadrolarımız için dört yıllık üniversite mezunu olma şartı aranıyor. Tarım Bankacılığı satış kadrolarımız içinse yeni mezun ziraat mühendislerini tercih ediyoruz. Gişe kadrolarımız için dört yıllık üniversite mezunu olması yetiyor. Genel müdürlük işe alımlarında ise MT ve müfettiş yardımcısı kadrolarımız için dört yıllık üniversite mezunu ve yabancı dil şartımız var."

Şekerbank iş başvurularını insan kaynakları internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları, Şekerbank web sitesi kanalıyla alıyor. Spesifik pozisyonlar içinse danışman firmalarla işbirliği yapılıyor. Banka deneyimsiz adaylara ulaşmak içinse çeşitli üniversitelerle sürdürdüğü aktivitelere bu yıl da devam edecek.