shopify stats

Odeabank Personel Eleman Alımı 2015

Türkiye'de faaliyete yeni geçen bankalardan biri olan Odeabank büyüme planlarını uygulamaya devam ediyor. Banka önümüzdeki dönemde yeni şubeler açarak yeni personel alımı yapacak.

Türkiye'nin en yeni bankalarından Odeabank, şubeleşmeye ve yeni personel alımına 2015'te de devam ediyor. Geçen yılı bin 388 kişi ve toplam 48 şube ile kapattıklarını söyleyen Odeabank İnsan Kaynaklan Direktörü Figen Karatan, "Şube açılışlarına hız kesmeden devam ederek 2015 yılsonunda 61 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. Genel müdürlük kadrolaşma sürecini büyük ölçüde tamamladığımızdan bu yıl yoğunluklu olarak şube ağımıza alım yapmayı ve yaklaşık 500 yeni çalışma arkadaşımızı aramıza dahil etmeyi planlıyoruz" diyor.

Odeabank yeni kurulan bir banka olarak yüksek performanslı bir kurum oluşturma hedefiyle öncelikli olarak deneyimli çalışan kadrosuyla ilerlemeyi tercih ediyor. Ancak gençlerden gelen başvuruları da değerlendirdiklerini söyleyen Karatan, iş görüşmelerindeki kriterleri şöyle sıralıyor: "Bizim için iş görüşmesine gelen adayların mülakata hazırlanıp gelmesi, Odeabank ile ilgili araştırma yapması, kendini etkin ifade edebilmesi önem taşıyor, işe alım süreçlerimizde kendi deneyim ve kaynaklarımızın yanı sıra, iç/dış referanslar, sektörde öncü danışmanlık firmaları, insan kaynakları siteleri ve sosyal medya aracılığıyla gelen iş başvurularını değerlendiriyoruz."