shopify stats

ING Bank Personel Eleman Alımı 2015

ING Bank yeni dönem planları çerçevesinde yaklaşık 15 yeni şube açacak ve bu kapsamda yeni bankacılık personeli alımı yapacak.

Türkiye çapında 319 şube bulunan ING Bank, bu yıl 10-15 yeni şube açacak. Bu yıl özellikle dış ticaret hacmi yüksek, bireysel ve KOBİ müşteri potansiyeli yoğun bölgelere yöneleceklerini söyleyen ING Bank İnsan Kaynakları ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Seçil Refik, "Şube açılışlarımızda üç büyük ilin yanı sıra Anadolu'da gelişmekte olan pazarları da kapsayacak şekilde planlıyoruz. Buna ek olarak Kahramanmaraş'taki Operasyon ve Çağrı Merkezi'mizi büyüteceğiz. Bu merkezi aynı zamanda bir bankacılık okulu yapacağız" diyor.

2014'te bin 500'ün üzerinde yeni personel alan ING Bank, 2015'te ise ağırlıklı Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi, mobil satış ekipleri, şubelerdeki gişe kadrolarına olmak üzere yaklaşık 500 kişilik bir işe alım yapacak. Bunun dışında banka Bilgi Teknolojileri Departmanı'na da 50 kişi almayı planlıyor. Yeni mezun işe alımlarında genel müdürlük için daha çok İstanbul ve Ankara'daki önde gelen üniversitelerden mezun olanların tercih edildiğini; şubeler içinse tüm şehirlerden, üniversite mezunu adayları kabul ettiklerini söyleyen Refik, işe alımlarla ilgili şu bilgiyi veriyor: "Urungers programımız sayesinde İstanbul ve Ankara'dan, üniversite üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine staj dışında gerçek iş imkanı sunuyoruz. Bankanın mobil satış ekibine dahil ettiğimiz gençler, kazandıkları parayla okul giderlerine destek oluyor." Sıklıkla yeni mezunları işe alan ING Bank, deneyimsiz personel alımında Yeterlilik Ölçüm Testi ve Bireysel Mülakat yapıyor. Bunlarda başarılı olan adaylara ise iş teklifi yapılıyor. Banka ayrıca yıl içerisinde management trainee, sales trainee ve müfettiş yardımcılığı pozisyonları için de eleman alıyor. Üniversiteli gençler için Practica Kampı'nı düzenleyen banka yarışmalar sonrasında elemelerden geçenlere bünyesinde çalışma imkanı sağlıyor.