personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
EKPSS son başvuru tarihi için uyarı

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, 9 Mart 2016 tarihinde sona erecek E-KPSS başvuruları için engellilere çağrıda bulundu.

Başkan Hüseyin Şirin, 23 Şubat günü başlayıp 9 Mart 2016 tarihinde sona erecek olan E-KPSS başvuruları öncesinde çağrıda bulundu. Sınavın ve kuranın iki yıl geçerliliği olduğunu aktaran Şirin, başvuru sürecini de aktardı.

Engelli vatandaşların başvuru sürecini kaçırması durumunda iki yıl boyunca haklardan faydalanamayacağının altını çizen Şirin, şu ifadelere yer verdi:

"2016 yılı E-KPSS ve kura ile kamuya atanmak için müracaatlar 9 Mart 2016 tarihinde sona erecek. Bu tarihlerde müracaatını yapmayan engelli arkadaşlarımız bu haktan mahrum kalacaklar. E-KPSS ve kura ile atama yöntemi iki yıl geçerli olacak. Bu tarihler arasında müracaatını yapmayan engelli arkadaşlarımız iki yıl boyunca bu atamalarda hiçbir şekilde tercih yapıp bu haktan faydalanamayacak. Onun için bu kuraya ve E-KPSS'ye müracaat edecek olan arkadaşlarımız Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne giderek önce gerekli olan formu orada doldurup alacaklar. Daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün yönlendirmesi doğrultusunda gerekli işlemleri yaparak ÖSYM bürosuna gidip gerekli müracaatı yapıp bu işlemi tamamlayacaklar. Bu bilindiği gibi istihdam noktasında engelliler için çok büyük bir avantaj. Bu avantajı kaçırmamaları için ben buradan bütün engelli arkadaşlarımıza özellikle ve önemle rica ediyorum. 23 Şubat 2016 tarihinden itibaren 9 Mart 2016 tarihine kadar bu gerekli başvuruları yapsınlar. Bu anlamda yönetim kurulu olarak E-KPSS ve kura ile atanacak olan engellilerimize başarılar diliyorum." - ZONGULDAK

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

EKPSS tercihleri ne zaman yapılacak
Engelli kamu personeli seçme sınavı için tercihler 13 Temmuz ve 22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Memur...

Haberi Oku