personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
DGS, ÖABT ve E-YDS 2016 yeni sınav tarihleri

Ülkede yaşanan son olaylar onlarca kamu kurumunu da bazı değişiklik ve yeniliklere itti. Birçok kamu kurumu önemli duyurular yaparken bir önemli duyuru da ÖSYM'den geldi. Binlerce kişiyi ilgilendiren duyuru ise sınavlar konusunda yapıldı. ÖSYM belli başlı sınavların düzenleneceği tarihlerde değişikliğe giderek yeni sınav tarihlerini duyurdu.

Buna göre:

KPSS ÖABT 2016 Ne Zaman?
24 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS 2016) Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı kısa adıyla ÖABT 20 Ağustos Cumartesi saat 9.30'da düzenlenecek.

Dikey Geçiş Sınavı DGS 2016 Ne Zaman?
31 Ağustos'ta yapılması planlanan Dikey Geçiş Sınavı (2016 DGS) 21 Ağustos Pazartesi saat 9.30'da yapılacak.

E-YDS 2016 Sınavı Ne Zaman?
Diğer yandan elektronik yabancı dil sınavı yani e-YDS 2016 sınavı konusunda da önemli bir değişikliğe gidildi. Buna göre 20 Ağustos 2016'da yapılacak olan e-YDS 2016 sınavına başvuru alınmamasına karar verildi.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
14 Kasım 2018 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

EKPSS tercihleri ne zaman yapılacak
Engelli kamu personeli seçme sınavı için tercihler 13 Temmuz ve 22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Memur...

Haberi Oku