personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Yargıtay 60 yeni zabıt katibi alımı yapıyor

Yaklaşık 3 ay önce kamuda başlayan depremlerin etkisiyle kadrolar boşalmış ve yeni personel alım süreci başlamıştı. Birçok kamu kurumu boşalan kadroları yeni personel ile doldurmak için harekete geçmiş ve personel alımlarına başlanmıştı. Son dönemde onlarca kamu kurumu yeni alımlar için ilana çıktı. Personel alımı yapan kurumlardan biri de Yargıtay.

Yargıtay bünyesinde bulunan açık pozisyonlara yeni personel alımı yapacak. Yargıtay söz konusu personel alımı kapsamında zabıt katibi pozisyonlarına 60 adet yeni zabıt katibi alımı yapacak.

Personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar içi genel olarak gerekli başvuru şartları şöyle...

Öncelikle adayların iş başvurusunda bulunabilmesi için 657 devlet memurları kanunun 48. maddesinde yer alan şartları taşıyor olması gerekiyor. Diğer yandan yine adayların askerlikle ilişiklerinin bulunmaması, askerlik hizmetlerinin tamamlamı ya da ertelemiş olmaları gerekiyor.

Yargıtay zabıt katibi alımında yaş sınırı olalarak 35 yaş sınırının geçilmemiş olmasını talep ediyor. Yargıtay zabıt katipliğine iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylardan lisans ve önlisans mezunlarının 2016 KPSS'ye girmiş olması, orta öğretim memzunlarının ise 2014 KPSS'ye girmiş olmaları ve en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Zabıt katibi alımlarında adaylar için son başvuru tarihi ise 25 Kasım 2016 olarak belirlenmiş. İş başvurusunda bulunmak isteyen adayların bu tarihe kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Ziraat mühendisi alımı
Sulama birlikleri İŞKUR üzerinden personel - işçi alımına devam ediyorlar. Bir sulama birliği daha personel...

Haberi Oku