personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Milli Eğitim Bakanlığı 75 Uzman Yardımcısı Personel Alımı Yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı uzman yardımcısı personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar için konunun detayları şu şekilde.

MEB PERSONEL ALIMI GENEL HUSUSLAR
a)Milli Eğitim Bakanlığının 6'ncı ve 7'nci dereceli 75 "Milli Eğitim Uzmanı" kadrosuna sınavla atama yapılacaktır. b)Milli Eğitim Uzmanı kadrolarına yapılacak atamalarda bu kılavuzda belirlenen alanlar ve Sınav Takviminde belirtilen tarihler esas alınacaktır. c)Sınav, "sözlü sınav" şeklinde uygulanacak ve "Sınav Komisyonu" tarafından yapılacaktır. ç) Milli Eğitim Uzmanı kadrolarına atanacaklar için yapılacak sınava başvurular elektronik ortamda alınacak ve sınav Ankara'da yapılacaktır. d)Milli Eğitim Uzmanı kadrolarına atanacaklar için yapılacak sınava katılmak için başvuruda bulunan adaylar, bu kılavuzda yer alan hükümleri kabul etmiş sayılacaktır.

MEB PERSONEL ALIMINA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?
a)Başvurular önceden belirlenen tarih ve şartlar doğrultusunda gerçekleştirilecektir. b)Aranan şartları taşıyanlardan aylıksız izinde bulunanlar dahil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlar da başvuru yapabilecektir.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI
Milli Eğitim Uzmanı kadrolarına atanacakları belirlemek için yapılacak sınava, aşağıda belirtilen şartları taşıyanlar katılabilecektir. a)Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olup mesleğe özel yarışma sınavı ile girilen ve meslek içi eğitim ve yeterlik sınavından sonra 657 sayılı Kanunun 36 ncı maddesinin "Ortak Hükümler" bölümünün (A) fıkrasının (11) numaralı bendinde belirtilen kadrolarda görev yapanlardan Hukuk fakültesi mezunu ile Bakanlığımız kadrolarında Maarif Müfettişi, öğretmen, okul müdürü, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görev yapıyor olmak, b)Adaylık dahil başvuru tarihinin son günü itibariyle meslekte 5 - 10 yıl (10 yıl dahil) arasında hizmeti bulunmak, c)Yabancı dillerin birinden başvuru tarihi itibariyle son 5 (beş) yıl içerisinde alınmış olması kaydıyla; YDS/KPDS'den en az 30 (otuz) puan aldığına dair belgeye veya dil yeterliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak.(En yüksek dil puanından başlanarak kontenjan dahilinde sıralama yapılacaktır.)

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Necmettin 9 yıl önce

milli eğitim bakanlığı bence yerinde sayıyor çalıştığı falan yok : )

29 Kasım 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Yargıtay 60 yeni zabıt katibi alımı yapıyor
Yargıtay bünyesindeki açık zabıt katibi pozisyonlarını doldurmak için yeni personel alımına çıkıyor....

Haberi Oku