personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Güvenlik görevlisi, şoför ve hizmetli alımı yapılacak

Türkiye'de son yaşanan darbe girişiminin ardından personel alımlarının hızlanacağı biliniyordu. Bugün itibariyle Adalet Bakanlığı da yeni bir personel alımı yapmak için ilana çıktı. Söz konusu personel alımı çeşitlili meslek dallarına alınacak 149 kişiyi kapsıyor.

Adalet Bakanlığı'nın gerçekleştireceği 149 kişilik personel alımı çerçevesinde mühendis alımı, mimar alımı, şoför alımı, hizmetli alımı, psikolog alımı, sosyal çalışmacı alımı, pedagog alımı ve güvenlik görevlisi alımı yapılacak. Bunlardan psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı adayları çocuk ağır ceza, çocuk ve aile mahkemelerinde görev yapacaklar.

İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylarda aranan teme şart ise genellikle olduğu gibi KPSS puan şartı. Bu kapsamda başvuruda bulunmak isteyen adaylardan ortaöğretim ve ön lisans mezunları için 2014 yılı KPSS sınavı ve lisans mezunları için 2016 yılı KPSS sınavı talep edilecek. Söz konusu adaylar KPSS'den aldıkları puan sıralamasına göre yüksek puan sahibi adaylardan başlayarak düşük puana sahibi adaylara doğru sözlü sınava tabi tutulacaklar.

Atamalar nasıl yapılacak?
Peki Adalet Bakanlığı personel alımında atamalar nasıl yapılacak? Öncelikle mühendis, mimar, psikolog, sosyal çalışmacı, koruma ve güvenlik görevlisi ve hizmetli pozisyonları için ilan edilen kadro sayısının 5 katı kadar adaya sözlü sınava katılma hakkı tanınacak. Şoför alımlarında ise ilan edilen kadronun 10 katı aday sözlü mülakata katılacak.

Başvuru şartları neler?
Söz konusu personel alımında genel başvuru şartları yanında pozisyona göre de özel şartlar aranıyor. Genel şartlar olarak iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların öncelikle 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olması, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunun olumlu olması ve lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2014 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmaları gerekiyor.

Başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak?
İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 8 ağustos tarihine kadar yapabilecekler. Başvurular Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen adayların kendisi tarafından veya son başvuru tarihini geçmeyecek şekilde posta yolu ile yapılabilecek.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ferhat 7 yıl önce

yani nedir bu illa lise veya üniversite mezun olması orta okul olsa olmuyor mu biz insan degilmiyiz bu kış günü açıktayız anam yok babam yok kısaca ailem yok Allah rızası için bizede bii iş verin

Avatar
burakkanza 7 yıl önce

güvenlik görevlisi yada personel olabilir ne yapmamız gerekıyo

Misafir Avatar
taner bozkurt 7 yıl önce

şöför olarak girmek istiyorum bunun için şartlar nelerdir acaba

10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Yargıtay 60 yeni zabıt katibi alımı yapıyor
Yargıtay bünyesindeki açık zabıt katibi pozisyonlarını doldurmak için yeni personel alımına çıkıyor....

Haberi Oku