personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
İş başvurusu yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

İş arayan adaylar şirketlere iş başvurusu yaparken oldukça dikkatli olmalı, aksi takdirde yapılacak olan ufak hatalar aradığınız ve kapmaya çalıştığınız işi kaçırmanıza neden olabilir, sizi iş başvurularında birçok adayın gerisine düşürebilir. Peki iş başvurusu yaparken nelere dikkat etmeli, özgeçmişiniz ve size ait bilgiler konusunda hangi unsurları göz önünde bulundurmalısınız?

İş arama sürecinde ve iş başvurularında yapılan küçük bir hata bile sizi diğer başvuru yapan adayların gerisine itebilir. Bu yüzden iş başvurusunda adayların bazı kurallara dikkat etmesi önem taşıyor. Peki iş başvurunuzu olumsuz sonuçlandıracak hatalar neler?

Aynı şirketin farklı pozisyonlar için olan tüm iş ilanlarına başvuru yapmanız, sizin tam bir hedefinizin olmadığını gösterir.

Başvuru yaparken göndereceğiniz ön yazının sade ve başvuru yaptığınız ilanın pozisyonuna uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Özgeçmişinizi mutlaka güncelleyin. İlan tarihine en yakın zamanda güncellenen özgeçmişler, filtreleme özelliği ile başvurularda her zaman en üstte görünürler.

Başvuru yapacağınız her farklı pozisyon için uygun bir özgeçmiş hazırlayın.

Özgeçmişinizde yer alan bilgilerin yeterli ve eksiksiz olmasına dikkat ediniz.

Özgeçmiş formunda yer alan önemli bir ayrıntı da fotoğraf. Özensiz, sosyal medya profilinizde yer alan fotoğraflar sizinle ilgili yanlış bir ön izlenime sebep olabilir. Vesikalık fotoğraf formatında, iş hayatına uygun bir fotoğraf yükleyin.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
29 Kasım 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

İŞKUR Toplum Yararına Programlar İşçi ve...
İŞKUR bünyesinde düzenlenen TOPLUM YARARINA PROGRAMLAR kısa adıyla TYP istihdam sağlanması konusunda önemli...

Haberi Oku