personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Taşerona kadro verilecek mi? Son durum

Taşeron işçilerin kabusu haline gelen kadroya alınma meselesi uzun zamandır hükümetin gündeminde yer alıyor ancak herhangi bir gelişme yaşanmıyor yeni bir adım atılmıyor.

Türkiye'de sayıları 720 bini bulan taşeron işçiler halen kadro bekliyor. Peki ama taşeron da son durum ne? Yetkili makamlar taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda adım atacak mı? Cumhurbaşkanı konuyla ilgili ne dedi?

15 Temmuz'da FETÖ'cülerin kalkıştığı kanlı darbe girişimi öncesinde Başbakan Binali Yıldırım taşeron konusuna değinerek bu konunun 2016 yılı içerisinde çözüme kavuşacağını dile getirmiş ve bu konunun gündeme alındığını belirtmişti. Ancak yaşanan darbe girişimi taşeronun hayallerini suya düşürdü ve taşeron konusunun rafa kalkacağını düşündürdü.

Taşeron işçi yıl sonun tamam
Cumhurbaşkanı Erdoğan taşeron işçileri rahatlatacak yeni bir açıklama yaparak, taşeron işçilerin hiçbir şekilde unutulmadığını ve FETÖ temizlik operasyonunun tamamlanmasıyla sıranın taşeron işçilere geleceğini ve bu yıl bu konunun çözüleceğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı taşeron işçi konusuna ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

"15 Temmuz sürecide göstermiştir ki Fethullah Gülen Terör Örgütü’nün kamu kurumlarından kısa sürede tamamen temizlenmesi gerekiyor. Devletin birlik ve beraberliği için şer odaları ortadan kaldırılacak. Boşalan kadrolara eğitimini tamamlamış mezun öğrenciler yerleşecek. Kamu kurumlarının temizlenmesinin ardından taşeron firmalara geçilecek. FETÖ ile bağlantısı olan taşeron şirketler ayıklanacak. Sonrasında ise söz verdiğimiz gibi taşerona kadro konusu ele alınacak. Ancak bu biraz zaman alacak".

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Belediyelere işçi ve personel alımı, yeni...
Birçok belediye personel ve işçi alımı yapmaya devam ederken zaman zaman birden fazla belidiye aynı anda...

Haberi Oku