personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
İŞKUR - Orman Müdürlüğü Rize Geçici İşçi Personel Alımı

Çevre ve Orman Bakanlığı ve İŞ-KUR işbirliğiyle Rize’de 670 kişi geçici olarak istihdam edilecekRİZE (ANKA) - İŞ-KUR ile Çevre ve Orman Bakanlığı arasında toplum yararına geliştirilen projeler kapsamında imzalanan bir protokol ile Rize’de 670 kişi fidan dikimi ve bakımında görevlendirilmek üzere geçici olarak istihdam edilecek. Çalışma ve İş Kurumu Rize İl Müdürü Hasan Kiraz, konuyla ilgili olarak düzenlediği basın açıklamasında, altı ay çalıştırılacak işçiler için kayıtları almaya başladıklarını ve çalıştırılacak 670 kişinin kura ile belirleneceğini belirtti.

Kiraz açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: “Proje kapsamında ağaçlandırma ve fidan bakımında görevlendirilmek üzere 670 kişi istihdam edilecek. Altı ay görevlendirilecek işçi adayları için İŞ-KUR olarak kayıtları almaya başladık. Kayıtlar 2 Nisan 2015 tarihine kadar devam edecek. İşe alınacak işçiler ise bu başvurular arasından 6 Nisan tarihinde yapılacak kura ile belirlenecek. 19 yaşın üzerindeki, işsiz herkes başvurabilecek. Yaş ve cinsiyet kriteri yok. Kuradan çıkan kişiler 9 Nisan tarihinde ilgili kurumlara bağlı olarak çalışmaya başlayacak. Proje ve imzalanan protokol gereği işe alınan 670 kişi asgari ücret karşılığında altı ay boyunca çalıştırılacak. Kuradan çıkan kişiler; Rize Orman İşletme Şefliği’ne bağlı olarak 340, Pazar Orman İşletme Şefliği’ne bağlı olarak 301 ve Ardeşen Fidan Çiftliği’ne bağlı olarak 20 kişi olarak dağıtılacak. Başvuruda bulunanlardan talebimiz, ulaşım gibi sıkıntılar yaşamamaları için kendi bölgeleri için başvuruda bulunmalarıdır.” Orman Müdürlüğü işçi maaşları ne kadar sorusunun yanıtı iş görüşmeleri sırasında netlik kazanacaktır.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Kastamonu Öğretmenevi İşçi Alım İlanı

Haberi Oku