personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Kanada işçi alımı, Kanada'da iş bulma, göç ve iş ilanları

Yurtdışında iş arıyor veya yurtdışına mı yerleşmek istiyorsunuz? Aklınıza gelen ülkelerden birisi de Kanada mı? Peki ama Kanada'da nasıl iş bulunur, Kanada işçi alımlarından nasıl yararlanabilirsiniz? Kanada iş ilanlarına nasıl ulaşabilirsiniz? Kanada nasıl işçi ve personel alımı yapıyor? PERSONEL5 olarak sizler için Kanada yurtdışı işçi ve eleman alımı konusunda bir yazı hazırladık. İşte merak ettiğiniz soruların cevapları...

KANADA'YA NASIL GÖÇ EDECEKSİNİZ? KANADA'YA İŞÇİ ALIMI NASIL YAPILIYOR?

İnsanlar "Ekspres Giriş" sistem altında bir yıldan az bir sürede Kanada'ya göç edebilir. Hızlı giriş – Ekspres Giriş göçmenlik sistemi, adayları sıralamak ve uygulamakla onları başvuruya davet etmek için toplam maksimum 1200 puan olmakla Kapsamlı sıralama sistemi (KSS puanı) kullanıyor.

Bu 1200 puan Beceri ve Deneyim faktörleri (500 puan), Beceri aktarılabilirlik faktörleri (100 puan) ve Düzenlenen istihdam veya İl adaylığına (İA) (600 puan) dayanmaktadır. İşçi ve personel alımlarında adayın nitelikleri ne kadar yüksek olursa, onun seçilme şansı daha çok olur. Göçmen işçi alımları ise her yıl belirli zaman aralıklarında yapılıyor.

Genellikle Ocak ayının başında gerçekleşen ilk çekilişte 779 aday göç başvurusu için davet aldı ve minimum KSS puanı 886 puan oldu. Açıkçası, iş teklifi ya da İA adaylığı olan adaylar en fazla 1200 puan üzerinden direk 600 puan almakla başvuru davetiyesi için daha şanslı sayılıyorlar. Ekspres Giriş Federal vasıflı işçi, Federal vasıflı ticaret ve Kanada deneyim sınıfında yer aldığından  dolayı bu adaylar Kanada içinde veya Kanada dışından başvuruda bulunmuş olabilir. Kanada'da kalan adayların ise birçok avantajı vardır, Kanada'da bulunan adaylar işverenle direk görüşebilir, ya da Kanada’da daha fazla deneyime sahip olarak daha kıdemli hale gelebilirler.

KANADA VE KANADA İŞÇİ ALIM PİYASASINI ANLAMAK

Birincisi, sürekli yaşama seçeneklerini değerlendirmek için Kanada'nın il ve şehirleri hakkında - hava durumu, kültür, toplum ve seyahat için araştırma yapmak çok önemlidir. İl ve şehirler hakkında işçi alımından yararlanmak isteyen adayların muhakkak bilgi sahibi olması adayların yararına olacaktır.

İş aramadan önce, Kanada'da ne iş yapmak istediğinizi veya mesleğinize hangi işin uygun olduğunu mutlaka belirleyiniz. Kanada büyük bir ülke olduğundan dolayı belirli meslekler için yüksek talepleri olan belirli bölgeleri var. Mesleğiniz için en yüksek talep olan il ve şehirleri bulmak önemlidir. Bu sayede Kanada işçi ve personel alımlarından daha kolay ve hızlı yararlanabilirsiniz.

Daha doğrusu, efektif iş arama stratejisi geliştirmek için Kanada iş piyasasına, açık ve gizli iş piyasası ve mevsimsel talep doğasını anlamak gerekir. Ayrıca sanayi, sektör ve bölge ile ilgili iş gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi almak amacı için işverenler ya da kariyer danışmanları ile bağlantı kurmak da yapılması gerekenler arasında yer alıyor.

KANADA DIŞINDAN İŞ ARAMAYI NASIL YAPACAKSINIZ?

Yayınlanmış iş ilanlarına özgeçmiş göndermek o kadar da yardımcı olmuyor. Detaylı iş arama stratejisi hazırlayın. Kendi ilgi alanınızda olan iş veya endüstri talepleri doğrultusunda detaylı bir kariyer planı oluşturun. Ticaret ve derneklerle ilgili olan kişilerle bağlantı kurun. Genel iş gereksinimlerini öğrenmek için Ulusal meslek sınıflandırması (UMS) başlıklar, ana görev ve istihdama göre vs. gözden geçirin. Kanada'da meslek dalları ve gereksinimleri hakkında bilgi sahibi oldun.

Sizin mesleğiniz veya alanınızda oluşan lisans ve ticaret şartlarını öğrenin. Yayınlanmış pozisyonları ve iş kurallarını iyice inceleyin, Linkedin veya diğer Kanada iş kaynakları üzerinde mevcut özgeçmiş ve profiller ile özgeçmişinizi karşılaştırın. Sonrasında Kanada iş ve işçi ilanlarına iş başvurusunda bulunurken bunları göz önünde bulundurun. Akredite kuruluşlarından kimlik değerlendirmesi alın. Başarılarınızı vurgulayarak Kanada standartlarına göre özgeçmişinizi hazırlayın. Sosyal medya ve referansları dahil etmek üzere kişisel pazarlama planı hazırlayın.

Eğer Kanada işverenleri için ilgi alanı yarattıysanız ve bir teklif alma ihtimali varsa, bu, kritik bir adımdır. İşveren Kanadalı bulamadığına emin olduktan sonra size iş teklifinde buluna bilir. Yani yüksek talep olan mesleklere baş vurursanız, Kanada iş piyasasında başarılı olursunuz.

KANADA İŞ İLANLARI VE İŞ BAŞVURUSU

Kanada'da çalışmak ve buraya göç etmek isteyen adayların iş ilanlarını aramak için ilk başvuracakları mecra tabiki internet. Yukarıda da belirtildiği gibi öncelikle Kanada'da yurtdışı işçi ve personel alımı mevzuatını öğrenmek ve Kanada meslek ve iş piyasası konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Sonrasında adaylar internet üzerinden araştırma yaparak Kanada iş ilanlarına ulaşabilir hazırladıkları planlı özgeçmiş ile söz konusu ilanlara iş başvurusu yapabilirler.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Yakın Gelecekte Öne Çıkacak Meslekler
Yakın gelecekte hangi meslekler, işler ve sektörler öne çıkıyor? İstihdamda sorun yaşatmayacak meslekler...

Haberi Oku