personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Kamuya 2 bin personel ve memur alımı

Kamu kurum ve kuruluşları gerek personel sirkülasyonu gerekse artan iş yükü çerçevesinde doğan personel ihtiyaçları kapsamında dönem dönem yeni sözleşmeli personel, memur ve işçi alımı yapıyorlar. Son olarak 5 kamu kurumunun ardarda yayınladığı ilanlar ile toplam olarak 2 bin kişilik personel alım talebi doğdu. Kamuda işçi, sözleşmeli personel ve memur olarak çalışmak isteyen adayların değerlendirebileceği önemli bir fırsat olarak görülebilir. Diğer yandan son dönemde yaşanan kanlı darbe girişimiyle boşalan pozisyonlar sebebiyle kamuya personel alımının hızlanacağı belirtiliyor.

Aşağıda yer alan kamu kurumları Kültür ve Turizm Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı, İller Bankası ve ETİ Maden İşletmeleri bünyelerine ihtiyaçları kapsamında farklı sayılarda olmak üzere yeni personel alımı gerçekleştirecekler. Her kurum personel ve işçi alımında adaylarda kendisine özgü şartlar arıyor ancak adayların başlıca sahip olması gerek şartlardan en önemlisi KPSS puanı. Söz konusu kurumların yaptıkları alımlarda adayların sahip olması gereken minimum KPSS puanı 50 ve en az lise mezunu olmak gerekiyor. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar kurumların personel alımıyla ilgili genel detayları haberimizde inceleyebilirler...

Orman Genel Müdürlüğü 119 Personel Alacak

Birçok bölgede faaliyeti bulunan Orman Genel Müdürlüğü de zaman zaman ihtiyaçları kapsamında personel alımına çıkıyor. Kurum son olarak 119 personel alımı yapacağını ve personelin farklı bölgelerde görevlendireceğini duyurdu. Orman Genel Müdürlüğü personel alımından yararlanmak isteyen adaylar daha ayrıntılı ve fazla bilgi için kurumun web sitesine göz atabilirler.

Kültür Bakanlığı 400 Memur Personel Alacak

Kültür Bakanlığı bünyesinde çalışacak yeni 400 personel alımı düzenleyecek. Personel alımını KPSS puan şartına göre yapacak olan kurum 200 kütüphaneci, 100 arkeolog ve 100 müze araştırmacısı personel alımı yapacak. KPSS puanı yanında sözleşmeli sınava tutulan başarılı adaylar arasından 400 kişi seçilerek sözleşmeli personel kategorisinde göreve başlayacaklar.

ETİ Maden İşletmeleri 110 İşçi Alacak

Dönem dönem toplu olarak yaptığı işçi alımları ile bilinen ETİ Maden İşletmeleri son olarak yayınladığı ilan ile 110 işçi alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu alımı yapılacak işçiler kurumun faaliyet gösterdiği farklı illerde görevlenedirilecekler. Ayrıntılı bilgi ve başvurulara ilişkin bilgi almak isteyen işçi adayları kurumun web sitesini ziyaret edebilecekler.

İller Bankası 200 Personel Alımı Yapacak

İller Bankası ise toplamda 200 yeni personel alımı yapılacağını duyurdu. Bu kapsamda teknik personel alımı düzenlenecek ve söz konusu göreve gelen adaylar farklı bölge müdürlüklerinde çalışacaklar. İller Bankası inşaat mühendisliği, harita mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, çevre mühendisliği, jeoloji mühendisliği, mimarlık ve şehir planlama ve bilgisayar mühendisliği alanlarında söz konusu kadrolara teknik personel alımı yapacak. Gerekli başvuru şartları konusunda bilgi almak isteyen adaylar kurumun web sitesini ziyaret edebilirler.

Adalet Bakanlığı 1200 Memur Alacak

Adalet Bakanlığı da personel alımı yapacak olan kurumlardan biri. Bakanlık bünyesinde görevlendirmek üzere toplam 750 adli yargı hakim ve savcı adayı, 150 idari yargı hakim adayı, 200 avukatlık - yargı hakim ve savcı adayı ve 100 yargı hakim adayı alımı düzenleyecek ve bakanlığın yapacağı alımların toplamı 1200 kişiyi bulacak. Hakim ve savcı adayı alımları konusunda daha fazla bilgi almak isteyen bakanlığın web sitesini ziyaret edebilirler.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Mesut710 7 yıl önce

basvurular nasıl yapılacak yardımcı olursanız sevinirim. saygılar

04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Yakın Gelecekte Öne Çıkacak Meslekler
Yakın gelecekte hangi meslekler, işler ve sektörler öne çıkıyor? İstihdamda sorun yaşatmayacak meslekler...

Haberi Oku