personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Kamu ve özel kurum şoför alımı iş ilanları

Birçok kamu kamu kurumu ve özel kurum yayınladıkları ilanlar ile şoför alımı yapıyorlar. Şoförlük bir meslek dalı olarak basite alınsa da kesinlikle basite alınamayacak kadar önemli ve zor bir meslek. Yollarda direksiyon sallamak terimi bu zorluğu ve mesleği açıklayan cümlelerden bir tanesi. Özellikle de kamyon şoförü, tır şoförü ve otobüs şoförü gibi uzun yol şoförlerinden biriyseniz işiniz çok daha zordur.

Peki şoförlük mesleğinde ne tür şoför alımları yapılıyor? Hangi firmalar şoför arıyor? Hangi kategoride şoförler aranıyor? Şoför arayan firmaların iş ilanlarına nasıl ulaşacaksınız? İşte şoförlük mesleğine aday olanlara bilgiler...

Şoförlük mesleğinde kategori ve deneyimlere göre şoförler kendi aralarında ayrılıyorlar. Buna kamyon şoförü, TIR şoförü, otobüs şoförü iş makinesi şoförü arayan firmalar olduğu gibi bazı özel kurum ve kamu kurumları da makam şoförü, ambulans şoförü, resepsiyon şoförü gibi farklı kategorilerde şoför alımı yapmaktadırlar.

Peki şoför nasıl tanımlanır?
Karayolunda, ticari olarak tescil edilmiş bir motorlu taşıtı süren ve src belgesi ve psikoteknik belgesi almış kişiye "şoför" denir.

Şoför arayan kamu kurumları hangileri?
Öncelikle belirtmek gerekirki ayrım yapmaksızın her kamu kurumunun şoföre ihtiyacı vardır ve dolayısıyla kamu kurumu şoför alımları önemli bir yere sahiptir. Kamu kurumlarında gerek özel şoför ve gerekse kurum şoförü olarak çalışan binlerce kişi bulunmaktadır. Diğer yandan bankalar kamu hastanelerini de göz önüne aldığımızda kamu çalışan sayısının ne derecede olduğu görülebilir. Kısaca kamu kurumları özellikle makam şoförü, ambulans şoförü ve kurum şoförü alımı yapmaktalar ve bunlar çeşitlendirilebilir.

Özel kurumlar ne tür şoför arıyolar?
Özel kurumlar ticari faaliyette bulunan şirketler oldukları için şoför alımları da verdikleri hizmete göre değişiyor. Bunlar arasında lojistik şirketleri bünyelerinde çalışacak yurtiçi ve yurtdışı TIR şoförü alımı yaperken yine diğer yandan otobüs şirketleri de çok sayıda özellikle yurtiçi olmak üzere otobüs şoförü alımı yapmaktalar. Yine bankalar banka aracı şoförü, özel hastaneler ambulans şoförü, kurye şirketleri motor sürücüleri gibi çok sayıda şoför arıyorlar.

Şoför arayan firmalar ve iş ilanları
Şoförlük mesleğine başlamak isteyen ya da bu alanda deneyimi olan ve özel kurum ve özel şirketlerin şoför alımlarından yararlanmak isteyen adaylar şoför arayan kamu kurumu ve özel şirketlerin iş ilanlarını internet üzerinden iş ilanı yayınlayan sitelerde ve İŞKUR üzerinden takip edebilirler. Diğer yandan özellikle başvurmak istedikleri bir şirket var ise bu şirkete özgeçmişleri ile birlikte doğrudan genel iş başvurusu yapabilirler.


personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
26 Eylül 2022 Pazartesi | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Yakın Gelecekte Öne Çıkacak Meslekler
Yakın gelecekte hangi meslekler, işler ve sektörler öne çıkıyor? İstihdamda sorun yaşatmayacak meslekler...

Haberi Oku