personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
İş yerinde asabi davrananlar işten tazminatsız çıkarılabilir

Alışveriş mekanlarından birinde görevli olan balık satış elemanının aşırı öfkeli olması işinden olmasına yol açtı. Ayrıca Yargıtay'ın verdiği kararda tartışma konusu olurken dava sonuçlandı. Balış satış elemanının mesai saati içinde satışta bulunan ürünleri güvenlik noktasından geçirdiği esnada ürünlerin diğer çalışanlar tarafından kontrol edilmediğini gördü. Kontrol gereği ürünlere el koydu ve duruma çok sinirlenerek mesai arkadaşlarına hakaret ve küfürde bulundu.

YÜKSEK SESLE BAĞIRDI

Bunun yanı sıra çalışan güvenlik desteğine eliyle sertçe vurdu ve "herkesin üzeri aranacak" diyerek bağırmaya başladı. Olay sonrasında işyeri tarafından işine tazminatsız son verildiği bildirildi.

İADE EDİLDİ, YARGITAY KOVULSUN DEDİ

İşine son verilmesine sinirlenen çalışan iş mahkemesine başvuru yaptı ve ne söylediğini bilmediğini ifade ederek fesih kararının geçersizliğini belirtti ve işe iade edilmesi talebini ifade etti. Mahkeme ise davacıyı göz önüne alarak iş sözleşmesinin feshini gerektirir nitelikte olmadığı kanaatinde bulundu ve işine iade etti. İşe iade edilmesi kararı verilmesiyle birlikte işveren şirket karara temyiz etti ve Yargıtay 22. Hukuk Dairesi ise aldığı kararda işe iade kararını bozduğunu duyurarak, işverenin atılmasının haklı olduğunu sebep gösterdi.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Yakın Gelecekte Öne Çıkacak Meslekler
Yakın gelecekte hangi meslekler, işler ve sektörler öne çıkıyor? İstihdamda sorun yaşatmayacak meslekler...

Haberi Oku