personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Üniversiteye 46 yeni hemşire ve sağlık teknikeri alımı yapılacak

Ülke genelinde sağlık personeli alımları devam ediyor. Bu kapsamda üniversitelre yapılan sağlık personeli alımlarının sayısı da oldukça fazla. Sağlı personeli alımları kapsamında personel alımı yapan üniversitelerden biri de Erciyes Üniversitesi. Söz konusu üniversite bünyesinde görevlendirmek üzere hemşire ve sağlık teknikeri alımı düzenlemek için ilana çıkmış durumda.

Hemşire ve Sağlık Teknikeri Alımı Yapılacak

Erciyes Üniversitesi bünyesinde görevlendirmek üzere toplam 46 adet yeni personel alımı yapacak. Söz konusu personel alımı kapsamında hemşire ve sağlık teknikeri olmak üzere iki farklı kategoride sağlık personeli alımı yapılacak ve 43 adet hemşire ile 3 adet sağlık teknikeri alımı düzenlenecek. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar için genel iş başvuru detayları şöyle...

Erciyesi Üniversitesi hemşire ve sağlık teknikeri alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar farklı başvuru kriterlerine sahip olmalı. Bu doğrultuda hemşirelik için iş başvurusu yapacak olan adayların yükseköğretim kurumlarının hemşirelik bölümünden veya hemşireliğe denk kabul edilen sağlık memurluğu lisans programlarından mezun olması gerekli. Diğer yandan sağlık teknireki için iş başvurusunda bulunacak olan adayların da sağlık hizmetleri meslek yüksekokullarının önlisans radyoterapi ve anestezi bölümlerinden mezun olmuş olması gerekiyor.

Mezun olunan bölüm yanında adayların belli başlı genel iş başvuru şartlarını da taşıyor olması gerekiyor. İş başvurusunda bulunacak olan adayların, Türk vatandaşı olmak, gerekli yaş şartlarını taşımak, öğrenim şartlarını taşımak, kamu haklarından mahrum olmamak, herhangi bir suç işlememiş olmak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak gibi genel şartları taşıyor olması gerekli. Adaylar üniversitenin hemşire ve sağlık teknikeri alımına ilişkin resmi ilanında detaylı olarak başvuru şartlarına ulaşabilirler.

Sağlık Personeli Alımında İş Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Sağlık teknikeri ve hemşire alımına iş başvurusunda bulnacak adaylar bunu şahsen yapacaklar. Bunun dışında posta veya herhangi bir yolla gerçekleştirilen iş başvuruları kabul edilmeyecek. Adaylar Erciyes Üniversitesi Personel Daire Başkanlığından iş başvuru formuna ulaşabilecekler. Başvuruda diploma aslı ve fotokopisi, KPSS bilgilerini gösterisi belge, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, askerlik durumunu gösterir belge ve 1 adet fotoğraf isteniyor.


personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

İŞKUR Farklı Şehirlere Sınavsız Personel...
Türkiye'nin en önemli iş bulma ve işe yerleştirme kurumu yeni bir ilan yayınladı. Söz konusu ilana...

Haberi Oku