personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
PTT gişe görevlisi, dağıtıcı ve tekniker personel alımı, başvurular

Türkiye'nin iletişim ve gönderi konusunda önemli kurumlarından biri olan PTT yani Posta Telefon Telgraf bünyesinde çalıştırmak üzere yeni personel alımı yapmaya hazırlanıyor. PTT söz konusu personel alımları kapsamında toplam 990 kişilik yeni alım düzenleyecek. İlana çıkan PTT gişe görevlisi alımı, dağıtıcı alımı, tekniker alımı, avukat alımı, mimar alımı ve mühendis alımı yapacak.

PTT'nin personel alım ilanında belirttiği alım sayılarına göre 626 adet dağıtıcı alımı, 210 adet gişe ve büro görevlisi alımı, 54 adet tekniker alımı, 12 adet avukat alımı, 6 adet mimar alımı ve 81 adet mühendis alımı yapılacak. Alımlar sonrasında göreve başlayan adaylar PTT bünyesinde memur olarak değil sözleşmeli - sigortalı personel olarak çalışacaklar ve emekli sandığına kapsamında olmayacaklar.

PTT PERSONEL ALIMINDA BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
PTT personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların taşıması gereken başvuru şartları ise şöyle... Öncelikle başvuruda bulunacak adayların kesinlikle 35 yaşından gün almamış olmaları ve görevlerini sürekli olarak yapmalarına engel olacak bir bedensel engellerinin bulunmaması şartı aranıyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta KPSS üzerinden gerçekleştirilen alımlarda yaş şartının aranmıyor olması. Adayların buna dikkat etmesi gerekiyor. Bazı özel durumlarda ise son başvuru günü itibariyle adayların 35 yaşının doldurmaması şartı aranıyor.

Diğer yandan yine her üniversite mezunu PTT personel alımına iş başvurusunda bulunamayacak. İş başvurusunda bulunmak isteyen adayların lisans ve önlisans mezunu olmakla birlikte ilan kapsamında yayınlanan listelerdeki bölümlerden mezun olmaları gerekiyor. Dağıtıcı alımına başvuruda bulunacaklardan ayrıca sürücü ehliyeti sahibi olma şartı da aranıyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN NEREYE YAPILACAK?
İş başvusu yapmak isteyen adayları PTT personel alımına başvurularını 24 temmuz 2016 ve 30 temmuz 2016 tarihleri arasında yapabilecekler. İlana ilişkin daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen adaylar ptt.gov.tr ve ik.ptt.gov.tr adreslerinden bilgi alabilecekler. Başvurular da yine söz konusu bu internet siteleri üzerinden yapılacak.

KPSS'DEN KAÇ PUAN GEREKİYOR?
KPSS üzerinden PTT'ye personel alımında adaylardan KPSS puan şartı isteniyor. Peki ama hangi pozisyon için kaç puan isteniyor. İşte PTT personel alımında adaylarda aranan KPSS puanları: Mühendis, mimar ve avukat alımlarında adaylardan 2014 KPSS P3 75 puan şartı aranırken, tekniker alımlarında KPSS P3 70 puan şartı aranıyor. Yine gişe ve büro görevlisi için P3 70 puan şatı aranırken dağıtıcı pozisyonu için başvuruda bulunacak adaylardan 50 puan isteniyor.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ERDOĞAN 7 yıl önce

si̇ze i̇ş başvurusu yapmak i̇sti̇yorum ama nasil yapicam bi̇lemi̇yorum.

01 Ekim 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

İŞKUR Farklı Şehirlere Sınavsız Personel...
Türkiye'nin en önemli iş bulma ve işe yerleştirme kurumu yeni bir ilan yayınladı. Söz konusu ilana...

Haberi Oku