personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Kamu Kadrolu Güvenlik Personeli Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bünyesinde görevlendirmek üzere yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Buna göre ilana çıkan T.C. Merkez Bankası bünyesinde kamu personel alımı kapsamında çalıştırmak ve görevlendirmek üzere güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirecek.

Kamu Güvenlik Görevlisi Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından personel alımına ilişkin yeni bir ilan yayınlandı. Yayımlanan duyuruda güvenlik görevlisi kadrosunda çalıştırmak üzere 24 adet yeni personel alımı yapılacağına dair bilgi verildi. T.C. Merkez Bankası yayınladığı duyuruda alımın kadrolu olarak yapıldığı ve işe alım için başvuruların 7-14 Kasım 2019 tarihlerinde yapılacağını açıkladı.

Güvenlik Görevlisi Alımına Kimler İş Başvurusu Yapabilir?

Söz konusu kamu güvenlik görevlisi personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların aşağıda yer alan genel ve özel şartları taşıması gerekiyor. Söz konusu şartları kendilerinde taşıyan adaylar yine ilan üzerinde belirtilen başvuru şekli çerçevesinde iş başvurusu gerçekleştirebilirler.

01.01.1988 ve daha sonra doğmuş olmak.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.

Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarında lisans veya ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

Son başvuru tarihi itibariyle son iki yıl içinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) lisans mezunları için en az 60 KPSSP1, ön lisans mezunları için ise en az 60 KPSSP93 puanı almış olmak.

Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmak. Askerlik görevini yapmış olmak. (Erkek adaylar için.)

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

En az 175 cm. boyunda olmak. (Uygulamalı sınav öncesi boy ölçümü tarafımızca yapılacak, bu şartı sağlamayanlar uygulama sınavına alınmayacaktır.)

Güvenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan renk körlüğü dahil güvenlik görevlisi olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Kamu haklarından yasaklı olmamak.

Türk Ceza Kanunu'nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre hüküm giymemek ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak.

Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak.

Güvenlik Görevlisi Alımı İçin İş Başvurusu Nasıl Yapılacak?

İlana iş başvurusu 7 Kasım 2019 günü başlayacak. Başvuru yapmak isteyen adaylaırn Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) müracaatını aşağıdaki belgelerle birlikte yapması gerekmektedir:

Fotoğraf, Diploma veya geçici mezuniyet belgesi, Sınav Sonuç Belgesi (KPSS), Terhis Belgesi, Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası (Silahlı) veya Kimlik Kartı (Silahlı)
personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
29 Kasım 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

İŞKUR Farklı Şehirlere Sınavsız Personel...
Türkiye'nin en önemli iş bulma ve işe yerleştirme kurumu yeni bir ilan yayınladı. Söz konusu ilana...

Haberi Oku