personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
İŞKUR Farklı Şehirlere Sınavsız Personel Alımı Yapacak

Türkiye'nin istihdam politikaları, iş bulma ve işe yerleştirme kurumlarından biri olan İŞKUR yayınladığı personel alım ilanları ile istihdama ve vatandaşlara katkı sağlamaya devam ediyor. İŞKUR yeni bir personel alımına ilişkin yeni bir ilan yayınladı. Söz konusu personel alım ilanına göre İŞKUR üzerinden 24 farklı şehre olmak üzere yeni personel alımı düzenlenecek ve alımlar sınavsız gerçekleştirilecek.

İŞKUR Sınavsız Personel Alımı Yapıyor

Türkiye İş Kurumu internet sitesi üzerinden yayınladığı yeni ilan ile işbaşı ve mesleki eğitim kursları kapsamında personel alımı yapılacağını duyurdu. Buna göre söz konusu ilanlar kapsamında mezuniyet şartı olmadan veya ilkokul mezunu olmak şartıyla birçok farklı şehirde farklı kadrolara personel alımı gerçekleştirilecek. İŞKUR personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar kurumun resmi internet sitesi üzerinden gerekli bilgilere ulaşarak ve gerekli işlemleri yaparak iş başvurularını gerçekleştirebilecekler. Sınavsız yapılacak olan persoenel alımları için adaylar öncelikle İŞBAŞI ve MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI'na katılacak ve bu doğrultuda adaylar öncelikle yapacakları iş için eğitim alacaklar ve sonrasında eğitimi tamamlayan adaylar meslek ve iş sahibi olarak iş başı yapacak ve işlerine başlayacaklar.

Söz konusu İŞKUR işbaşı ve mesleki eğitim kursları kapsamında gerçekleştirilecek olan işçi alımına iş başvurusunda bulunacak olan adaylar için üç aylık dönemde programa başvuru yapmamış olmak ve 1 ay öncesine kadar sigorta primi yatırılmamış olmak önemli şartlar olarak öne çıkıyor. Diğer yandan yine adayların en azından 15 yaşında olması da bir diğer önemli şartlar. Tüm başvuru şartları ise aşağıdaki gibi...

Sınavsız İşçi Alımına İş Başvuru Şartları Neler?

Kurslara başvuru yapacak adayların aşağıdaki başvuru genel şartlarını taşıması gerekmektedir:

- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.
- Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsiz olmak.
- 15 yaşını tamamlamış olmak.
- İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak.
- Emekli olmamak.
- Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak.
- Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak.
- İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

Konuya ilişkin daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen adalar Türkiye İş Kurumu resmi web sitesi üzerinde İşbaşı ve Meslek Eğitim Kursları ilanları altında yapılacak olan personel alımları hakkında bilgi alabilirler.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
01 Haziran 2023 Perşembe | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Kamu Kadrolu Güvenlik Personeli Alımı
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bünyesinde görevlendirmek üzere yeni personel alımı yapacağını duyurdu....

Haberi Oku