personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
EGM 1000 komiser yardımcısı alımı yapacak

Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı duyuru ile yeni komiser yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Buna göre EGM bünyesinde görevlendirilmek üzere 1000 adet komiser yardımcısı alınacak, bunları 100'ünü kadın adaylar 900'ünü ise erkek adaylar oluşturacak. Söz konusu komiser adayları Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi'ne (PAEM) mensup adaylar arasından seçilecek.

Seçilen adaylar ilk derece amirlik yani komiser yardımcısı adayı kapsamında eğitilmek üzere öğrenci olarak alınacaklar.

SON BAŞVURU 19 AĞUSTOS

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 8 ve 19 ağustos tarihleri arasında yapabilecekler. Diğer yandan başvurular PBS yani Personel Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Adaylar için düzenlenecek sınavın tarihi ve yeri konusunda adaylar bilgilendirilecek.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN ŞARTLAR NELER?

Söz konusu ilk derece amirlik eğitimi için alımı yapılacak öğrencilerde aranan şartlar ise şöyle:

En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, başvuru tarihi itibariyle meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle kırkbeş yaşından gün almamış olmak, son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak, son iki yıl içinde kısa süreli durdurma cezası ve meslek yaşantısı içerisinde uzun süreli durdurma cezası almamış olmak, haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmamak.

Konuyla ilgili gelişmeleri takip etmek isteyen adaylar pa.edu.tr internet sitesi üzerinden daha fazla bilgi alabilecekler.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
20 Mayıs 2022 Cuma | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

İŞKUR Farklı Şehirlere Sınavsız Personel...
Türkiye'nin en önemli iş bulma ve işe yerleştirme kurumu yeni bir ilan yayınladı. Söz konusu ilana...

Haberi Oku