personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Yeni Mezun Üniversitelilere Girişim Parası Geliyor

AK Parti'nin seçim beyannamesinin detayları netleşiyor. Yerli ekonomi modelini esas alan milli seçim beyannamesinde ekonomideki önceliğin gençlere verileceği öğrenildi. 3. Havalimanı, 3. Köprü ve Kanal İstanbul gibi mega projelerin devam edeceğinin vurgulanacağı beyannamede iki büyük vizyon projenin daha açıklanması planlanıyor.

Ak Parti'den edinilen bilgilere göre 7 Haziran seçimleri için hazırlanan seçim beyannamesin temel ayaklarında ise değişiklik bulunmuyor. Gençlerin merkezde yer alacağı yeni beyannamede okuyan, iş arayan, üniversiteyi yeni bitirmiş, gençler için farklı projeler sunulacak. Bu kapsamda gençlerin kültür, sanat yoluyla kendilerini ifade edebilme ve toplumun içerisine katılmaları teşvik edilecek.

SON ŞEKLİ VERİLİYOR

Özellikle tarım sektöründeki gençlere yeni girişimci destekleri sunulacak. Örneğin köydeki genç çiftçiler iş kurmak istediklerinde onlara hem maddi destek verilecek hem de uzmanlar aracılığı ile yatırımları yönlendirilecek. Henüz son şekli verilmeyen seçim beyannamesinde kamuoyuna yansıyan bin ile bin 100 lira arasındaki emekli maaşlarını bin 100?e tamamlama ve bin 100 TL'nin ün üstündekileri de yıllık bin 200 liralık ek seyyanen artıştan istifade ettirmenin de yer alacağı belirtiliyor. Bu da emekliye her yıl ilave bir maaş verilmesi anlamına geliyor.

Sosyal yardımlara ayar

Yoksulluğu azaltmak amacıyla sosyal yardımlar gözden geçirilecek. Sosyal yardımlardan faydalanacak kişiler objektif ölçütlere göre belirlenmesine yönelik çalışma yapılacak. Hem tasarrufları hem de yerli üretim artırıcı teşvik mekanizmaları hayata geçirilecek. Bireysel emeklilik sisteminde kesinti oranlarını uluslararası düzeylere yaklaştırılacak. Yerli otomobil, uçak ve trenlerin üretimine ağırlık verilmeye devam edilecek.

Gençler merkeze alındı

Seçim beyannamesi hakkında bilgi veren kaynaklar vatandaşı ilgilendiren, cebine dokunan konulara yönelik reformlara ağırlık verildiğini ifade ederek gençlerin merkeze alındığını söyledi. 7 Haziran'daki seçimler için hazırlanan seçim beyannamesinin temel ayaklarında değişiklik olmayacağını aktaran ekonomi kurmayları "Ancak vatandaşların bazı konularda talepleri oldu. Onların önemsediği konularda iyileştirmeler olacak" dedi.

Herkes memnun olacak

Seçim beyannamesine yönelik çalışmalar gece gündüz sürüyor. Çalışmaları değerlendiren bir yetkili Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklandığında seçim beyannamesinin her kesimi memnun edeceğinin altını çizerek, "Emekliler gençler çiftçiler yoksul vatandaşlar kadınlar bu toplum kesimlerine yönelik insanları heyecanlandıracak maddeler var. AK Parti'nin toplumu milleti kucaklayan yüzünü daha güçlü sunacağız" dedi.

Tarım ve reel sektöre kaynak

Emekli, işsiz, çalışan, çiftçi ve iş dünyasına önemli kazanımlar sunulacak. Beyannamenin ekonomideki hedeflerinde işsizlik oranının 2023 yılına kadar yüzde 5'e indirilmesi yer alacak. Kadınların işgücüne katılım oranının yüzde 38 düzeyine çıkarılması planlanırken, işsizlik sigortasından yararlanma koşulları da esnetilecek. Ayrıca tarım sektörüne yıllık 10 milyar TL'nin üzerinde hibe desteği verilmesi üzerinde duruluyor.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku