personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Yeni Gebze Teknik Üniversitesi Personel Alımı Yapacak

Körfez Köprüsü ile yıldızı parlayan Gebze’de çok önemli ve büyük projelerin yapılması planlanıyor. Bunlardan biri de 10 bin kişilik Gebze Teknik Üniversitesi.

Ulaşım, sanayi, bilişim noktasında merkez haline dönüşecek ilçe’de 10 bin kişilik yeni bir üniversite kurulma çalışması var. Gebze Teknik Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulması için TBMM’ye kanun teklifi sunuldu.

TÜBİTAK ile işbirliği yapacak olan Gebze Teknik Üniversitesi’nde her branşta geniş çaplı eğitim verilecek. 10 bin kişilik kapasiteye sahip olacak olan GTÜ’de eğitim alanları ile birlikte öğrencilerin kalacağı yurtlar da inşa edilecek. Gebze Teknik Üniversitesi, Enerji Teknolojileri, Biyoteknoloji, Nanoteknoloji, Yer ve Deniz Bilimleri, Ulaşım Teknolojileri, Yönetim Sistemleri, Savunma Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri, Temel Bilimler Fakülteleri ile Mühendislik, Fen Bilimler ve Sosyal Bilimler’den oluşacak.

Düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihte Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde kayıtlı bulunan öğrencilere verilecek mezuniyet belgeleri ile diplomalar, istekleri halinde enstitünün adıyla Gebze Teknik Üniversitesi tarafından verilecek.

Düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihte adı değiştirilen fakülte ve enstitülerin öğrencileri bu kanunun yayımından önceki mevzuata göre öğrenimlerini sürdürecek. Kanunun uygulanmasında ortaya çıkacak sorunlar Yükseköğretim Kurulu kararıyla çözümlenecek. Yasayla üniversiteye 433 kadro ihdas ediliyor.

Yeni kurulacak bir üniversite olması sebebiyle çok sayıda akademik personel alımı, idari personel alımı, memur alımı ve hizmetli işçi alımı yapılacak ve yeni GTÜ çok sayıda kişi için iş kapısı da olacak.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku