personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
TÜBİTAK'tan Öğrencilere 2 Bin TL Burs

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı yaptığı açıklamalarda üniversite öğrencilerine verilen burslara değindi. Bakan üniversitelerde temel bilimler derslerinde başarılı olan öğrencilere 2 bin TL'ye kadar burs verildiğinden bahsederek verilen burslar sayesinde bu alanlara ilginin arttığını ifade etti.

TÜBİTAK bünyesinde başlatılan program çerçevesinde Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS)'de ilk 5 bin veya 10 bin içerisine giren öğrencilerden seçilen alanlarda eğitim alanlara neredeyse bir memur maaşı kadar burs veriliyor.

Bakanın açıklamaları şu şekilde:

"Geçen yıl başlattığımız uygulamayla, üniversitede matematik, fizik , kimya ve biyoloji bölümlerini içeren temel bilimleri tercih eden başarılı öğrencilerimize 2 bin liraya kadar burs veriyoruz. İlk 5 bine giren öğrenciler 2 bin lira , 5 bin 1 ila 10 bin kişi arasında yer alan öğrencilerimiz ise bin lira bursa hak kazanıyor . Öte yandan, yine ilk 10 bine girerek, bu bölümlerde çift anadal programına kayıt yaptıran öğrencilerimize de 750 lira burs veriyoruz."

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku