personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Sözleşmeli Personele Kadro Verilecek Mi?

4/b'lilerin kadroya geçmesi için TBMM'ye Kanun Teklifi sunulmuştur. 4/b'liler ne zaman kadroya geçecek? 4/b'lilerin kadroya geçmesi için verilen Kanun Teklifi yasalaşacak mı?

09 Mart 2015 günü Yozgat Milletvekili Sadir DURMAZ; “657 sayılı yasanın 4/b maddesi kapsamında çalışan sözleşmeli personelin kadroya alınması “ amacıyla TBMM’ye aşağıdaki gerekçeleri sunmak suretiyle Kanun Teklifi sunmuştur.

Kamuda aynı yerlerde ve  hizmetlerde , aynı işi yapmalarına rağmen statülerinin farklı olması nedeniyle çalışanlar arasında idari, mali ve  sosyal  haklar yönünden birçok farklılık bulunmaktadır.

Bu durum Anayasa ile  güvence  altına alınan eşitlik ve adalet ilkelerine aykırı olduğu gibi, çalışanların motivasyonunun ve çalışma barışını da olumsuz etkilemektedir.

Anayasanın 10. Maddesi  uyarınca , herkes kanun önünde eşittir ve devlet organları ile idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine  uygun  olarak hareket etmekle yükümlüdürler. Bu doğrultuda, 657 sayılı yasanın 4/b maddesi kapsamında çalışan sözleşmeli personelin kadroya alınması gerekmektedir.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
belediye çalışanı geçici işçii 7 yıl önce

bizler yıllardır belediyelerde çalışıyoruz 2015 de söz verildi 2017 oldu ancak kadroya alınmadık. neden alınmadık sebebi nedir.

Misafir Avatar
Abdullah 7 yıl önce

adalet bakanlığında sözleşmeli ile kadrolu arasında aynı işi yapan personel maaşlarında uçurum fark var.i̇smi üzerinde adalet bakanlığı bu adaletsizliği inşAllah düzeltecektir.umut ediyoruz.

Misafir Avatar
süleyman 7 yıl önce

slm arkadaşlar ben 6 yıldır devlet kurumunda sözleşmeli çalışıyorum inş hepimize kadro gelir beklıyoruz ama belediye çalışanlarına zor gelebilir

Misafir Avatar
Bünyamin 7 yıl önce

para meselesi değil bu hasekiye gircem ben kadro gelmesını beklıyorum.. madem oyle sozlesmelılerde hasekıye gırebılsın.

Misafir Avatar
snm 8 yıl önce

adalet personeli sözleşmeli personel kadro istiyor

Misafir Avatar
NURİ 8 yıl önce

Belediyede çalışan sözleşmelilere kadro istiyoruz. Çünkü kadrolu memurlarlar aynı işi yapıyoruz. Hak adalet bunun neresinde..

Misafir Avatar
polat baba 8 yıl önce

4blilere kadro istiyoruz hacı bıktık gayri... tüm 4bliler kadrolu olsun gayri

Misafir Avatar
duygu duygu 8 yıl önce

Esim kpss 82 puanla 4/b li olarak memur oldu.tam 16 aydır esimlr ayri sehirlerde yasiyoruz.Cocugum 21 aylik... Tek istegimiz aile butunlugumuzun saglanmasi ayni isi yapip ayei ozluk haklarina sahip olmak hak olamaz.lutfen 4/b lilere kadro

10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku