personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
SGK E-Devlet ve Online Tahsilat Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK borç sorgulama işlemini iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Bu yollardan birisi e-devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile yapacağınız sorgulama işlemidir. Eğer sizde E-Devlet üzerinden sorgulama yapmak istiyorsanız şifre sahibi olmanız gerekmektedir şifreniz yoksa sorgulama yapamazsınız. E-Devlet üzerinden sorgulama yapmak için www.sgk.gov.tr adresine giriş yapıp açılacak olan sayfada TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek sorgulama işlemini yapabilirsiniz. 

ONLINE TAHSİLAT İLE SGK BORÇ SORGULAMA

Bu yöntemden farklı olarak, diğer yol ise online tahsilat yöntemidir. Bu yolla sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız şifresiz olarak sorgulama işlemini yapmış olacaksınız. Biz yazımızda ayrıntılı olarak bu sorgulama türünü anlatacağız bunun nedeni ise bu yolun daha kullanışlı ve pratik olmasıdır.

SGK BORÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Burada başlangıç aşaması olarak öncelikle, onlinetahsilat.sgk.gov.tr adresine tıklayınız. Hemen sonra açılacak olan sayfada karşınıza web tahsilat yazılı bir kutucuk çıkacaktır bu kutucuğu bulunuz. Daha sonar, kutucuğu bulduktan sonra borç sorgulama başlığını bu bölümde göreceksiniz. Bu bölümü de açtıktan sonra sizden bir kaç bilgiyi girmeniz istenecektir. Bu bilgiler sorgu türü, sorgu tipi, sicil no ve güvenlik kodudur. Hemen sonra sorgu türü yazan bölümü bağlı olduğunuz kurumu belirleyerek doldurunuz. Yani SSK' ya bağlı iseniz 4A, BAG-KUR' a bağlı iseniz 4B ve Emekli Sandığı'na bağlı iseniz 4C seçeneğini belirlemeniz gerekmektedir. Bu belirlemeleri dikkatli yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sorgulama işleminizi yapamazsınız.

Bu işlemi de yaptıktan sonra sorgu tipi yazan alanı da yine aynı şekilde bağlı olduğunuz kuruma göre doldurunuz. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra son olarak borç sorgula butonuna basınız. Bu yöntem sayesinde artık sizde şifresiz kullanmadan SGK borç sorgulama işleminizi yerine getirebilme imkanı yakalamış olacaksınız.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
01 Haziran 2023 Perşembe | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku