personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Mühendisler Asgari Ne Kadar Maaş Alır?

Mühendisler için yeni bir maaş asgari maaş limiti belirlendi. Buna göre mühendisler 3 bin TL asgari maaş alacaklar. Eğer bunun altında bir maaş söz konusu olursa bu durum SGK'ya şikaye edilebilecek.

2015 için asgari ücret brüt 3000 TL olarak belirlendi. Odalar, 3 bin TL’nin altında yatan prim tespitlerini SGK’ya ileterek gereğinin yapılmasını talep edecek.

TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı, mühendis ve mimarlara yönelik mesajında şunları kaydetti: “SGK’nın meslek kodlarını dikkate alarak yapacağı denetimde brüt 3 bin TL’nin altında belirlenen bildirimler sorgulanacak ve asgari ücret bilgisi iletilerek gereğinin yapılması sağlanacak. Düşük ücretle çalışmaya ve eksik SGK bildirimlerine karşı birlikte mücadele edelim.”

Kurumlar diğer çalışan maaşlarını da düzenlemeye devam edecekler...

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
29 Kasım 2022 Salı | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku