personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Kadroya Alınan Taşeron İşçi Maaşı Ne Kadar Olacak?

Şu anda Karayolları'nda asgari ücretle, yani 949 lira maaşla çalışan bu işçilerin işçilerin maaşları net 2 bin liraya yaklaşacak. Ayrıca 3 ayda bir yani yılda toplam 4 maaş ikramiye alacaklar. Böylece aylık ortalama maaşları 949 liradan 2 bin 700 liraya yükselecek. Yıllık izinleri olmayan bu işçiler, kıdemlerine göre 24 günden 40 güne kadar izin hakkı alacaklar. Bu işçiler kurumda çalışmaya başladıkları günden itibaren 'devletin işçisi' sayılacak. Kendilerine geriye dönük 5 yıllık maaş farkı da ödenecek.

Kadrolu İşçi Maaşı Ne Kadar?

Ramazan Ağar yaptığı açıklamalarda şöyle dedi:

"30 gün içinde arkadaşlarımız Karayolları Genel Müdürlüğü'ne müracaat edecekler. Geriye dönük maaş farklarını alacaklar. Ama bu 5 yılla sınırlı olacak. Şuanda asgari ücretli olarak, 949 lira maaşla çalıyorlar. Şimdi maaşları net 2 bin liraya yaklaşacak. Yılda 4 maaş da ikramiye alacaklar.

Ne yıllık ne de haftalık izinleri vardı. Şimdi hem haftalık izin yapacaklar hem de kıdemlerine göre 24 ila 40 gün arasında yıllık izinleri olacak. Ayrıca taşeron olarak çalışmaya başladıkları günden itibaren 'devletin kadrolu' işçisi sayılacaklarından emekli olurken ikramiyelerini de buna göre alacaklar."

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mehmet 8 yıl önce

sizler ancak kendi adamlarınızı kadroya alırsınız

Misafir Avatar
Faruk inayet 8 yıl önce

personel olarak işe baslayabılırmıyım yardımcı olabılirmısınız

Misafir Avatar
Fetih 8 yıl önce

yazdıklarınızın hepsi yalan daha kadroya geçen yok geçmişe dönük maaş farkını alamazlar çünkü kadro karşılığı o parayı bırakacaklarmasilarıda 1800 2000 lirayı geçmez

Misafir Avatar
kadir 9 yıl önce

belediyede çalışan hizmet alımı çalışanıyım 2013 hazirandan bu yana kadroya alınır mıyım

Misafir Avatar
taşeron 9 yıl önce

dogruları konuşun yeter artık size güvenmiyoooorum

29 Kasım 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku