personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
İŞKUR Meslek Edindirme Kursları ve Başvurular

İş Kur Müdürlüğü, işverenler için işçi bulma, işsizler için ise iş bulma olanağı sağlamanın dışında, meslek edindirme kursları ile de hizmet vermektedir. Üstelik kursiyerden hiçbir ücret talep etmemekle ile birlikte günlük cep harçlığı vermektedir. İstihdam Garantili kurslar ise kurs bitiminde yapılacak sınav da başarılı kişilerin işe yerleşmesine olanak sağlamaktadır. Farklı farklı sektörlerde açılan kurslara İş Kur meslek kursu sorgulama yaparak İş Kur resmi web sitesinden başvuru yapabilirsiniz.

Her il de her sektörde kurslar zaman zaman açılmaktadır. İş Kur meslek kursu sorgulama sonucunda başvurduğunuz kurstan gelen mülakat çağrısında, kursun içeriğine göre eleme yapılacaktır. Yani o kursa uygun, o sektörde işe başlayabilecek kişileri seçerek bir sınıf oluşturulur ve kurs vermeye başlanır.

Kursiyerin hesabına aylık olarak günlük cep harçlığı yatırılmaktadır. Kursiyerler ayrıca sigortadan da faydalanmaktadırlar. İş Kur meslek bursu sorgulama işlemini İş Kur'un resmi web sitesinden yapabileceğiniz gibi e-devlet üzerinden de yapabilir, başvurularınızı takip edebilirsiniz. Bunun için bir e-devlet şifreniz olmalıdır.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku