personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
İŞKUR İşsizlik Ödeneği Nedir? Nasıl alınır?

2015 işsizlik ödeneği, sigortalı olarak çalışan işçinin kendi tercihi dışında ve kanunda belirtilen maddeler gereğince yüz kızartıcı suçlar muaf olmak üzere almaya hak kazandığı ödenek türüdür.

İşte işsizlik maaşı, İşkur iş ilanları ve kursları. Sigortalının işten ayrılış tarihinden geriye doğru hesaplanarak son 120 gün sigorta primi yatırılmış ise ve son 3 yıl içinde en az 600 gün sigorta primleri mevcut ise, işsizlik ödeneği başvurusu yapabilmektedir. 

Bu yönde başvurular İŞKUR bürolarına yapılabildiği gibi, günümüzde elektronik portal üzerinden de gerçekleşmektedir. Sigortalının işsizlik ödeneği başvurusu işlemini işten ayrılış tarihinden sonraki 30 gün içinde yapmış olması gerekmektedir.

Sigortalı İŞKUR bürolarına yaptığı başvurularda yanında kimlik fotokopisi bulunmalıdır, ancak internet üzerinden yapılacak başvurularda sigortalının TC kimlik nosu ile başvuru işlemi yapılabilmektedir.

Yaptığı başvuru sonucunda sigortalının bilgileri incelenir ve eğer ödenek alma hakkına sahip ise işsizlik ödeneği bağlanır. 

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku