personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Hizmetli Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Nereye Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı 2015 yılı içerisinde toplam 25 bin adet yeni personel alımı yapacağını açıkladı. Buna göre 14 bin 500 adet kadrolu sağlık memuru alımı ve 11 bin adet hizmetli personel alımı yapılacak. Kadrolu personel alımında KPSS şartı aranıyor ancak diğer kısım olan hizmetli işçi ve eleman alımları KPSS'siz personel alımına gidiyor. Kısaca devlet hastanelerine 11 bin adet KPSS'siz sağlık personeli alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı alımları bünyesinde işe başlayan adaylar devlet hastanelerinden görev yapacaklar. Taşeron hizmetli personel alımları da dahil olmak üzere söz konusu alımların tümü 2015 yılı içerisinde başlayacak ve tamamlanacak.

Kadrolu sağlık personeli alımı kapsamında memur olarak çalışacak ebe, hemşire vs gibi kategorilerde alımlar yapılacak. Hizmetli personel alımı kapsamında ise 2015 yılı içerisinde yapılacak ihalelerle öncelikli olarak temizlik hizmet alımı, veri elemanı hizmet alımı, şoför hizmet alımı, görüntüleme hizmet alımı, biyomedikal hizmet alımı, çamaşır yıkama hizmet alımı, koruma ve güvenlik hizmet alımı, klinik ve destek hizmet alımı, dış destek personeli hizmet alımı, laboratuvar hizmet alımı, güvenlik hizmet alımı ihaleleri bazı illerde yapıldı bazı illerde ise bu yıl içinde yeni ihaleler düzenlenecek.

Yukarıda da belirtildiği gibi sağlık personeli alımları bu yıl başlayacak ve tamamlanacak. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar başvurularını illerde faaliyet gösteren Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne yapacaklar. Hizmetli personel maaşları ne kadar sorusunun yanıtı ise iş görüşmeleri sırasında netlik kazanacaktır.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
01 Ekim 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku