personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Engelli memur alımına devam

Hükümet engelli personel alımı konusunda da önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bugüne kadar toplamda 40 bin engelli vatandaşın kamuda istihdam edildiğini açıklayan yetkililer bunun yaklaşık 35 bin kadarının geçen 13 yıl içinde yapıldığını belirtiyorlar.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem engelli personel alımı konusunda kamu kurum ve kuruluşlarından talep toplandığını, bu taleplerin değerlendirildiğini ve bu kapsamda 16 Aralık tarihinde yeni engelli memur atamalarının yapılacağını söyledi.

Bakanın engelli memur alımı konusunda söyledikleri şu şekilde:

Erdem, şunları kaydetti: "Bugüne kadar toplam 40 bini aşkın engellivatandaşımız kamuda istihdam edildi. Bu istihdamın yaklaşık 35 bini son 13 yıldagerçekleşti. Bu yıl içinde 4 bin 500 engelli kardeşimizin memurluğa atamasını yaptık. 16 Aralık'ta bu yılın son engelli memur atamasını yapacağız. Bunun için kamu kurum ve kuruluşlarından talep topluyoruz. Yeni dönemdeki atamalarla bu sayıyı daha da artıracağız." Erdem, kamu kurum ve kuruluşlarının engelli memur taleplerini ÖSYM'ye ileteceklerini kaydetti.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku