personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Emekli ve Çalışan Emekliye Yüzde 6 Zam

Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, emekli aylıklarına 100 lira seyyanen zam yapılacağı ve emekli olduktan sonra ticari faaliyet sürdüren emeklinin aylığından yapılan % 15 oranındaki kesinti tutarının % 10’a indirileceği müjdesini verdi.

Yaklaşık 700 bin emeklinin aylığından ticari faaliyette bulunması nedeniyle aylığının % 15’i oranında destek primi kesintisi yapılmaktadır.

Örneğin 3000 lira aylık alan bir emeklinin maaşından 450 lira sosyal güvenlik destek primi kesilmektedir.

Sayın Başbakanın verdiği müjde yasalaştığında, bu sigortalıdan yapılacak kesinti miktarı 450 liradan 300 liraya düşecek ve emeklinin maaşında bu kesintiden dolayı 150 artış meydana gelecektir.

Yani % 15 kesinti döneminde 2550 lira aylık alan emekli, bu düzenlemeden sonra 2700 lira alacak ve kesintinin düşürülmesinden dolayı Temmuz zammının haricinde % 6 ekstra zam almış olacaktır.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
01 Ekim 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku