personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Emekli ne kadar intibak zammı alacak?

İntibak yasası emekli vatandaşlar tarafından sabırsılıkla beklenirken diğer yandan da intibak yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte 2000 yılı sonrası emekli olan vatandaşların emekli maaşlarına gelecek zam gündemde.

İntibak yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşların emekli maaşlarına 355 liraya kadar zam uygulanacak. Söz konusu intibak zammından Bağ-Kur'lu vatandaşlar da yaralanabilecekler.

2016 yılının ilk ayı zamlar konusunda oldukça önemli bir dönem. Hükümet intibak zammı da dahil olmak üzere emekli maaşlarına yeni zamlar getirecek. İşçi ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına son 6 aylık enflasyon oranında zam yapılacak olmakla birlikte memur emeklileri de enflasyon oranı ve toplu sözleşme arasındaki farka bakılarak zam alacaklar.

Tüm bunlara ek olarak işçi ve Bağ-Kur emekli maaşlarına yine 100 TL olmak üzere seyyanen zam yapılacak.

İntibak Yasası 20 - 355 TL Artış Sağlayacak

2000 yılından önce emekli olan vatandaşlar için getirilen intibak yasasının 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlar için de getirilmesiyle birlikte emekli maaşlarına 355 TL'ye kadar artışlar yaşanacak. Söz konusu yeni intibak zamları Bağ-Kur emeklilerini de kapsayacak.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku