personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Çalışan Memurlar 2015/3 KPSS Sağlık Memuru Alımına Başvuru Yapabilecek Mi?

Sağlık Bakanlığı, geçen hafta yayımladığı duyuruyla 4 bin 920 sözleşmeli sağlık personeli alacağını duyurdu. Başvurular, 6-12 Ekim 2015 tarihleri arasında alınacak. Peki çalışan memurlar söz konusu sağlık personeli alımına başvuru yapabilecekler mi?

ÇALIŞAN 4/B'Lİ PERSONEL

Sağlık Bakanlığı, 4/B statüsünde sözleşmeli personel alacaktır. Diğer taraftan, üniversite hastanelerinde çalışan çok sayıda 4/B'li personel bulunmaktadır. Üniversite hastanelerinde veya diğer kurumlarda 4/B'li olarak çalışanların başvurabilmesi için; 1- Kısmi zamanlı olarak çalışıyor olmaları, 2- Unvan değiştiriyor olmaları, 3- Sağlık ve eş durumundan nakil isteyip de yer değiştirme yapamamış olmaları,

gerekmektedir. Durumları, bu 3 hale girmeyen çalışan sözleşmeli sağlık personelinin başvurmaması gerekmektedir. Başvurup yerleşse dahi ataması yapılmayacaktır.

ÇALIŞAN MEMURLAR

657'e tabi memur statüsünde çalışanlar, sözleşmeli sağlık personeli alımına başvurabilirler. Başvurup yerleşmeleri halinde memuriyetten istifa edip geçiş yapmaları gerekmektedir.

2015/1 İLE ATANAN, 2015/3 ALIMLARINA BAŞVURABİLİR Mİ?

KPSS Yönetmeliğinde yer alan hüküm şu şekildedir:

"Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar."

Bu hüküm, genel olarak merkezi alımlarda kullanılmaktadır. Bu nedenle, 2015/1 veya 2014/2 KPSS ile yerleşenler, 2015/3 alımlarına başvurabilecektir.

4/B'Lİ ALIMDA YERLEŞENLER, 2015/2 KPSS MERKEZİ ALIMLARINA BAŞVURABİLİR Mİ?

Sağlık Bakanlığının alımı 4/B'lidir. Kasım ayında başvuruları alınacak 2015/2 KPSS merkezi yerleştirmeleri ise memur ile KİT'lere sözleşmeli personel alımını kapsamaktadır. Statüler farklıdır. Dolaysıyla 4/B'li alıma yerleşenler, 2015/2 KPSS merkezi alımlarına başvurabilirler.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ah ahhhh 3 yıl önce

adam ambulans soforu ama hic ise gitmemis raporlarla gecistirmis mudur bile akil erdirememis bu ise kopeklerin guvercinlerin arkasinda kafa bi milyon cirit atiyo yaa, acaba bu 4900 ne yapacak merak icindeyim

10 Aralık 2018 Pazartesi | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Karayolları'na yeni personel alımı yapılacak
Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesine yeni personel alımı yapmak için harekete geçti. Yeni (2016) yapılan...

Haberi Oku