personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Banka ATM'leri yeni gelir kapısı

Bankalar kalabalık ve işlek caddelerde ATM yerleştirmek için adeta birbirleriyle yarışırken bankaların bu ihtiyacı vatandaş için de gelir kapısı oluşturdu. Birçok banka kalabalık ve işlek yerler üzerinde ATM'lerini yerleştirebilmek için uygun dükkanlar bakıyorlar. Söz konusu uygulamada dükkanın işletmecisi veya sahibiyle anlaşarak banka kendine ait ATM'yi dükkanın bir kısmını kapatarak buraya yerleştiyor. Dükkanın bir kısmını da işgal ettiği için dükkan sahibine kira ödüyor dolayısıya dükkanın işletmecisinin de ödediği kiranın bir kısmını karşılamış oluyor. Kısacası kira yükünü hafifletmek isteyen esnaf için oldukça ideal bir fikir.

Söz konusu uygulama dolayısıyla emlak piyasasında ATM tipi kiralık dükkan kavramı ortaya çıktı. Emlak ilanları yayınlanan platformlarda "ana cadde üzeri ATM tipi dükkan" başlıklı ilanlar görmek mümkün. Merkezi ve işlek noktalara ATM konumlandırmak isteyen bankalar ilanlara yoğun ilgi gösteriyor.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
01 Ekim 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku