personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Asgari Geçim İndirimi Zammı Yasalaştı

Bu yıl hükümet çalışanlar ve emekliler için oldukça önemli adımlar atmaya devam ediyor. Yeni iş sağlığı ve güvenliği yasa tasarısıyla ilgili mecliste kabul edilen maddeler arasında asgari geçim indirim tutarları da yer alıyor.

Yeni düzenlemelere göre asgari geçim indirim ücreti bundan böyle zamlı olacak.

İş yaşamıyla ilgili düzenlemeleri içeren İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

Asgari geçim indirimi kapsamında bundan sonra üçüncü çocuk için yüzde 5 olan asgari geçim indirimi yüzde 10 olarak gerçekleşecek, diğer çocuklar içinse yüzde 5 olarak uygulanacak.

Buna göre Tasarıyla birlikte Asgari geçim indirimi, yüzde 5 olan üçüncü çocuk için yüzde 10'a çıkarılacak, sonrakiler için yüzde 5 olarak uygulanacak. Böylece, evli, eşi çalışmayan ve üç çocuklu bir çalışan, asgari ücret üzerinden gelir vergisi oranında asgari geçim indiriminden yararlanabilecek.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku