personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Üniversitelere 3 bin personel alımı

Yüksek Öğretim Kurulu - YÖK tarafından yapılan açıklamalar kapsamında 2016 yılında üniversitelere toplamda 3 bin yeni personel alımı yapılacağı belirtildi. Bu çerçevede üniversitelerin idari kadrolarına personel alımı yapılacak. 

2015 yılında üniversitelerin idari kadrolarına yapılan atamalar 2 bin 500 kişide kalmıştı. Ancak 2016 yılı akademik personel alımlarından yararlanmak isteyen adaylar için daha iyi bir yıl olacak. Hükümetle yapılan görüşmeler sonrası 2016 yılında üniversitelerde toplam idari kadro sayısı 3 bine yükselecek.

İlave 500 personel alımı geliyor
 
"İlave verilen 500 atama izni üniversitelerin akademik ve idari islerinin daha iyi yürütülmesinin yanında, bilhassa üniversite hastanelerinin hizmetinin daha ileri noktalara çıkarılmasını saglamak amacıyla ihtiyac duyulan saglık personeli teminine de katkı saglayacak. Bu kapsamda yapmış oldugumuz artış teklifini kabul eden basta Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'ya, Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal'a, butun hükümet erkanına, ayrıca konuya katkılarından dolayı Devlet Personel Başkanlığına yükseköğretim camiası adına teşekkür ederiz" ifadeleri kullanıldı.
personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
01 Ekim 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku