personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Sözleşmeli öğretmen alımı yapılacak

Kanlı darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ operasyonları Milli Eğitim Bakanlığı'nda sürüyor. 22 bin öğretmenin görevine son verilmesinin ardından FETÖ ile ilişkisi bulunan 10 bin okul personelinin daha işine son verilmesi gündemde. Binlerce okul yöneticisi ve öğretmen de memurluktan atılacak.

Hükümet söz konusu operasyonlar sonrası eğitimin aksamaması ver öğrenciler mağdur edilmemesi için harekete geçti. Buna göre görev alınan eğitim personeli, öğretmen ve okul yöneticilerinin yerine yenileri alınacak.

Aşama aşama ilk olarak 15 bin 200 öğretmen sonrasında 6 bin öğretmenin açığa alındığı FETÖ temizlik operasyonlarında şimdi de 10 bin öğretmenin daha görevine son verilmesi planlanıyor. Son dalganın da eklenmesiyle Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde işine son verilen eğitim personelinin sayısı yaklaşık 30 bini bulacak.

Yaklaşık 50 Bin Yeni Öğretmen Alımı Söz Konusu
Darbe girişimi öncesine normal şartlarda Şubat ayında 14 bin öğretmen alımı yapacağı bilinen Milli Eğitim Bakanlığı'nın önümüzdeki kısa vadede yaklaşık 50 bin öğretmen alımı yapacağı gündemde. Diğer yandan norma şartlarda Şubat ayında yapılacak olan atamaların çok daha öne çekilmesi de gündemde.

Sözleşmeli Öğretmen Formulü
Yapılacak öğretmen alımları sözleşmeli öğretmen alımı kapsamında gerçekleştirilecek. Bundan sonra kamuya sözleşmeli öğretmen alınmasını sağlayan yeni bir formülün de getirilmesi gündemde...

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
30 Kasım 2023 Perşembe | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku