personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
MEB 20 bin öğretmen alımı yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı yaşanan kanlı darbenin ardından ortaya çıkan personel ve öğretmen açığını kapatmak üzere harekete geçti. Buna göre Milli Eğiğim Bakanlığı bünyesine sözleşmeli olarak mülakatla toplam 20 bin yeni ööğretmen alımı yapacak. Açıklama Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi. İsmet Yılmaz Sivas'da gerçekleştirilen demokrasi döbetinde gazetecilerin sorularını yanıtlarken öğretmen açığını kapatmak üzere yeni öğretmen alımı yapılacağını dile getirdi.

20 Bin Yeni Öğretmen Alımı Yapılacak
Onbinlerce MEB personelinin açığa çıkarılmasının ardından hükümet harekete geçti. Söz konusu öğretmen açığını kapatmak üzere 20 bin yeni öğretme alımı sözleşmeli personel alımı kapsamında düzenlenecek ve mülakatla öğretmen alımı yapılacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuyla ilgili gazetecilere “Biliyorsunuz bugüne kadar Milli Eğitim Bakanı olarak öğretmen alımımızı sözleşmeli ve mülakata bağlı olarak Şubat ayında alınacağını söylemiştim. Ancak, yeni çıkan durum karşısında kamu görevlilerinden ilişiği kesilecek öğretmenlerin yerine bu yıl öğretmen alımı yapacağız. Dolayısıyla birinci husus bu. 2016 yılında sözleşmeli ve mülakatla öğretmen alacağız” dedi.

Öğretmenlik Lisansları İptal Edildi
Kanlı darbe girişiminin ardından yaklaşık 1000 adet okul, üniversite ve kolej kapatılırken onbinlerce öğretmen de açığa alındı. Söz konusu öğretmenlerin lisansları iptal edildi ve öğretmenliğe geri dönüş yolu kapandı.

İlişiği Kesilen Öğretmenin Yerine Yenisi Gelecek
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuyla ilgili verdiği cevaplarda ilişiği kesilen öğretmen sayısı kadar personel alımı yapılacağını dile getirerek alımların kısa bir süre içerisinde kesinleşerek detayların ortaya çıkacağını dile getirdi. Yılmaz şöyle devam etti: “O öğretmenlerin öğretmenlik lisansları iptal olmuştur. Açığa alınan öğretmen sayısı artı bir de bu özel okullar devlete geçtikten sonraki ihtiyaç olan öğretmen sayısı kadar öğretmen alınacaktır. Bu da 20 binin üzerinde bir rakam demektir, ilerleyen süreçte bu rakam kesinleşecektir.”

20 bin öğretmen alımının ne zaman başlayacağı ise şu an için bilinmemekle birlikte daha önce Şubat ayı olarak açıklanan öğretmen alımlarında tarihin daha öne çekileceği belirtiliyor.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku