personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Kamuda Üst Düzey En Yüksek Emekli Maaşları

Başbakanlık Müsteşarı Ne Kadar Emekli Maaş Alır?
Kamuda üst düzey bürokratlardan biri olan Başbakanlık Müsteşarı emekli olurken iyi bir emekli ikramiyesinin yanında iyi de emekli maaşı alır. Ortalama olarak başbakanlık müsteşarı emekli ikramiyesi olarak 106 bin TL, emekli maaşı olarak ise ortalama 5 bin 600 TL alır.

Bakanlık Müsteşarı Ne Kadar Emekli Maaş Alır?
Bakanlık müsteşarlığı da kamu da önemli pozisyonlardan biridir. 30 yıllık bir çalışmanın ardından kamudan emekli olduktan sonra bir bakanlık müsteşarı 5 bin 100 TL emekli maaşı, 100 bin TL de emekli ikramiyesi almaktadır.

YÖK Başkanı Emekli Maaşı Ne Kadar?
YÖK başkanı adını sıkça duyduğumuzu pozisyonlardan biri. YÖK başkanlığı pozisyonundan emekli olan üst düzey bürokrat 5 bin 600 TL aylık emekli maaşı, diğer yanda da 106 bin TL emekli ikramiyesi alarak emekliliğe ayrılmaktadır.

Vali Ne Kadar Emekli Maaşı Alır?
30 yıllık kamu hizmetnin ardından emekli olan valiler de iyi emekli maaşı alanlar arasında. Valiler aylık olarak 5 bin 100 TL emekli maaşı bunun yanında emekli olma aşamasında ise 105 bin TL emekli ikramiyesi alırlar.

SGK Başkanı, DİE Başkanı ve Devlet Personel Başkanı
Kamuda bu pozisyonlarda çalışan bürokratlar da iyi emekli maaşı ve emekli ikramiyesi almaktadır. Buna göre bu kişiler de ortalama olarak 4 bin 500 TL aylık emekli maaşı, 100 bin TL civarında da emekli ikramiyesi almaktadırlar.
personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
01 Ekim 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku